Druhá aprílová sobota bude patriť štafetovým pretekom Liptov Ride

Druhá aprílová sobota (8. apríl) bude na Liptove patriť štafetovým pretekom Liptov Ride. Sú jediným podujatím svojho druhu na Slovensku, ktoré spája päticu športov a dve turistické sezóny. Ženy a muži budú súťažiť v behu, cyklistike, skialpinizme, freeride lyžovaní a v splavovaní na divokej vode.

Kapacita 60 tímov sa naplnila v priebehu siedmich dní registrácie, informovala dnes médiá manažérka pre komunikáciu a PR Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov Katarína Šafarínová.

Stále je aktívna registrácia jednotlivcov na podujatie, ktorá sa uzavrie v posledný marcový deň. Jednotlivcov bude v priebehu pretekov sprevádzať pomocník, ktorý zabezpečí prevoz lyží, bicykla, ruksaku a ostatnej výbavy pretekára.

„Preteky sa začínajú hromadným štartom bežcov v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši. Pokračujú cez Ploštín, Demänovskú dolinu až k nástupnej stanici lanovky Lúčky-Vyhliadka v lyžiarskom stredisku Jasná, kde bežci po 14 kilometroch odovzdajú štafetu skialpinistom,“ popisuje preteky jedna z organizátoriek Zuzana Homolová. Podujatie organizuje občianske združenie Liptov Ride.

Skialpinisti vyšliapu päťkilometrovú trasu pod Chopok a štafetu odovzdajú ďalej freeriderom, ktorí zídu jedným zo žľabov do Lukovej doliny – voľným terénom na zjazdovku Turistická až k odovzdaniu štafety na Lúčkach.

Tam už budú čakať cyklisti, ktorí štafetu odvezú z Jasnej cez Iľanovo a Závažnú Porubu späť do mesta a odovzdajú ju kajakárom v areáli vodného slalomu. „Posledná etapa kajak-cross sa začína krátkym šprintom k tichej vode a pokračuje divokou vodou až do cieľa,“ dodáva Homolová.

„Je len málo miest, kde sa dajú v jeden deň zvládnuť zimné aj letné športy. Sneh v tomto období nájdete už len na vyšších kopcoch a u nás v Jasnej jeho nádielka vydrží nielen do Veľkej noci, ale veríme, že aj do konca apríla,“ doplnil riaditeľ strediska Jasná Matej Hulej.

V sobotu 8. apríla Liptáci avizujú aj divácky atraktívne podujatie. Pripravili sprievodný program pre všetky vekové kategórie vo vodnom areáli aj na Lúčkach v Jasnej. „Návštevníkov iste zaujme hod tulivakmi, hry pre najmenších a žalúdky poteší gastro zóna,“ priblížila ponuku Šafarínová.

Čítajte viac

Fiľakovo, Fiľakovský hrad

Fiľakovský hrad sa otvoril turistom

29.03.2017 13:00

Hradné múzeum pripravilo novinky: možnosť navštíviť expozície v Bebekovej bašte na prízemí a štyroch poschodiach bez sprievodcu, čo vlani nebolo možné.

Aljaška, psie záprahy, zima, sneh,

Američanom sa kúpa Aljašky od Ruska pred 150 rokmi vyplatila. Rusi teraz banujú

28.03.2017 07:00

Rusi mali neskôr mnohokrát tendencie zvrátiť tento obchod ako vynútený...

Vlak, koľaje, železnice

Historický vlak cez víkend odvezie nadšencov za pamiatkami Spiša

27.03.2017 14:00

Rušňoparáda v depe Železničnej spoločnosti Slovensko sa tento rok zaradila medzi 10 top podujatí v rámci programu Terra Incognita Košického kraja.

Slovenský zväz telesne postihnutých, ZO č. 20

30.03.2017 00:02

Organizácia telesne postihnutých s kombinovanými postihmi, sklerózou multiplex, detskou mozgovou obrnou, vrodenými a získanými postihmi.

ZO SZTP Trenčianska Teplá

29.03.2017 23:56

Sme občianske združenie Slovenského zväzu telesne postihnutých, pobočka Trenčianska Teplá.

Telovýchovná jednota Štadión Trenčín

TJ Štadión Trenčín

29.03.2017 23:51

Cieľom občianske združenia TJ Štadión Trenčín je výchova mládeže a detí. Organizujeme rôzne podujatia za účelom športovania, výchovy detí a propagácie športu.

TJ Dynamo Dolný Kubín

TJ Dynamo Dolný Kubín

29.03.2017 23:45

TJ Dynamo DK sú ľudia, ktorých baví široké spektrum športových i spoločenských aktivít a snažia sa pre takéto zmysluplné trávenie času nadchnúť aj ďalších.