Zvrátená atrakcia: Japonský zábavný park zmrazil do klziska 5000 rýb, teraz ľutuje

Ryby, kraby a ďalšie kôrovce sa stali obeťami špeciálnej zimnej „atrakcie“ Zmrazený prístav, ktorú pre svojich návštevníkov pripravil japonský zábavný park Space World.

Samotný park uverejnil na svoje oficiálnej Facebook stránke obrázky mŕtvych rýb s popiskami „T… t… topím sa, d… d… dusím sa“.

Manažér parku Tošimi Takeda pre CNN priznal, že po tom, ako miestna televízia odvysielala reportáž o klzisku, zdvihla sa vlna odporu a reakcie ľudí na sociálnych sieťach boli „brutálne“.

„Čo je zábavné na korčuľovaní nad zmrazenými telami,“ pýtali sa nahnevaní fanúšikovia japonskej stránky Pomoc týraným zvieratám. „Je šokujúce, že takýto nápad sa berie v Japonsku ako normálny. Je to tá najhoršia výchovná lekcia,“ pridali sa ďalší.

Zábavný park takáto kritika nesmierne prekvapila, pretože od otvorenia atrakcie pred dvoma týždňami sa na ľadovú plochu prišlo korčuľovať obrovské množstvo návštevníkov.

Morské živočíchy zakúpil Space World na miestnom rybom trhu, a teda boli mŕtve už pred tým, ako sa dostali pod nože korčúľ, bráni sa Tošimi Takeda.

Po nahnevaných reakciách na sociálnych sieťach sa park ospravedlnil, všetky negatívne príspevky z Facebooku vymazal a klzisko so zmrazenými tvormi sa rozhodol od nedele zavrieť.

Ľad podľa vyjadrenia manažéra roztopia, ryby a kraby povyberajú, usporiadajú im spomienkový obrad a následne ich zužitkujú ako hnojivo.

Zdroj: Cnn.com; Inhabitat.com

Čítajte viac

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

ostrov, koraly, more, ostrov Lady Elliot Island, Austrália

Prekliaty banícky ostrovček Hašima je pochmúrnym svedkom minulosti

18.03.2017 07:00

Až do 13 rokov nepoznal nič iné ako tento miniostrovček, ktorý meria 480x160 m, aj so školou, bazénom, trhom, obchodmi, záhradkami, nemocnicou i väzením.

jaskyňa, kvaple, stalaktity, stalagmity, stalagnáty, podzemie

Poslední jaskynní ľudia žijú v Číne. Budú mať lanovku, no čo s kozami a kurami?

13.03.2017 07:00

V obrovskej jaskyni s vysočizným stropom stoja domčeky. Okolo je drevo na kúrenie, práčky, visí tú sušiace sa prádlo. Na námestíčku sa hrá basketbal.

Thajsko, Bangkok, Pom Mahakan, pevnosť

V historickej pevnosti v Bangkoku pokračuje búranie domov tradičnej komunity

07.03.2017 14:00

Komunita žijúcich v areáli pevnosti Pom Mahakan sa už desiatky rokov bráni zbúraniu svojich príbytkov, kde rodiny mnohých z nich žijú už v 6. generácii.

Minister financií Wolfgang Schäuble

Schäuble: Erdogan napáchal škody, ktoré sa budú naprávať roky

26.03.2017 18:37

Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble vyhlásil, že Recep Tayyip Erdogan svojou rétorikou v spore spôsobuje škody, ktoré bude treba naprávať roky.

Lukašenko, Minsk, Bielorusko

USA a EÚ vyzvali Minsk k oslobodeniu demonštrantov

26.03.2017 17:33

USA vyzvali bieloruský režim, aby oslobodil všetkých zadržaných účastníkov sobotňajších demonštrácií a zaručil občanom slobodu zhromažďovania a slobodu slova.

žena, alkohol, drink, víno, červené, party, oslava, prípitok

Boháči začali investovať do vína

26.03.2017 17:00

Čoraz viac milionárov hľadá alternatívne investičné príležitosti, do ktorých vložia svoje peniaze. Peniaze vkladajú aj do obrazov či drahých vín.

lýbia, migranti, čln

Egypt poslal 56 ľudí do väzenia za smrť stoviek migrantov pri potopení člna

26.03.2017 16:52

Až 56 ľudí dostalo dnes rôzne dlhé tresty odňatia slobody v súvislosti s vlaňajším potopením člna pri pobreží Egypta.