Britský portál Telegraph zaradil Jasnú medzi top 10 stredísk s dobrými cenami

Ak túžite po kvalitnej lyžovačke, upravených svahoch a dobrých službách, ale nechcete platiť zbytočne veľa, miesto „módnych“ stredísk si vyberte niektoré z desiatky, ktorú zostavil známy web Telegraph.co.uk. Medzi výhodné a kvalitné strediská zaradil aj turisticko-športové centrum v Nízkych Tatrách.

Jasná worldcup 2016, Mikaela Shiffrinová, riaditeľ lyžiarskeho múzea
Mikaela Shiffrinová v Jasnej na Worldcupe 2016.
Autor: ,

Jasnú odporúča portál najmä tým, ktorí milujú dobrodružstvo. Je to najväčší a najnáročnejší lyžiarsky areál na Slovensku, 45 minút jazdy od letiska v Poprade.

Nemá síce skutočné centrum a je to v podstate len malá dedina, ale aj nároční lyžiari a snoubordisti si tu užijú terén a vybavenie, píše portál. Jedlo si tu kúpite od 4,5 po približne 10 eur, oceňujú Briti.

Vďaka investíciám vo výške 130 miliónov eur tu za posledné roky vyrástli štyri nové lanovky a 10 kilometrov nových zjazdoviek. Pribudli tiež nové hotely a reštaurácie.

Lyžiarske svahy sa tiahnu po severnej aj južnej stene vyše 2000-metrového Chopku. Obe strany sú prepojené, čo pridáva na zaujímavosti tohto strediska.

Asi polovica svahov je stredne náročná a 27 percent tvorí zjazdovky pre pokročilých, č je viac ako vo väčšine ostatných východoeurópskych stredísk.

Na južnej strane sú väčšinou modré a červené trasy, zatiaľ čo severná strana ponúka náročnejšie svahy.

V porovnaní s veľkými alpskými strediskami sa 49 kilometrov zjazdoviek v Jasnej nemusí javiť ako príliš veľa, ale k dispozícii sú tu aj zaujímavé freeride zóny a dva terény s rampami.

Portál Telegraph do výberu kvalitných a dostupných stredísk pridal aj Livigno v Taliansku, Alpbach aj Söll v Rakúsku, Serre Chevalier, Bareges/La Mongie aj Aussois vo Francúzsku, Pas de la Casa v Andorre, Val d'Anniviers vo Švajčiarsku a Bansko v Bulharsku.

Čítajte viac

Nepal,

Nepál sa znova teší z turistov, pomáhajú prekonávať straty po zemetrasení

19.01.2017 14:45

Najpočetnejšiu skupinu turistov tvoria návštevníci zo susednej Indie a Číny, na tretej priečke sú cestovatelia zo Spojených štátov.

ľadové sochy, Hrebienok,

Ľadové sochy budú na Hrebienku až do Veľkej noci

17.01.2017 13:00

Prácu ľadových sochárov hodnotila porota aj návštevníci. Odborníci hodnotili použitie techniky, technické zručnosti a úroveň obťažnosti, rozmery a symetria, zhoda sochy s návrhom či detail.

Slovenský raj, Hornád, zima, sneh, mráz, lyžovanie, bežky,

Toto sa stane len raz za niekoľko rokov! Na Hornáde sa dá korčuľovať a bežkovať

16.01.2017 13:00

Korčuľovať sa či bežkovať na zamrznutom Prielome Hornádu sa dá len raz za pár rokov.

manifestácia, práva žien

Desaťtisíce ľudí vo svete podporili manifestáciu za práva žien

21.01.2017 19:01

Desiatky tisíc ľudí podporili vo svete manifestáciu za práva žien, ktorú iniciovali aktivistky v Spojených štátoch deň po inaugurácii nového amerického prezidenta Donalda Trumpa.

EÚ, Veľká Británia, vlajka

Dopad brexitu bude bez dohody pre Slovensko citeľný, tvrdí Sulík

21.01.2017 16:17

Poslanec Európskeho parlamentu Richard Sulík uviedol, že vyhlásenie Veľkej Británie o odchode zo spoločného trhu je dôsledná voľba.

Donald Trump, Trump,

Expert: Trump bude v úrade veľmi zraniteľný

21.01.2017 15:00

"Prezident Donald Trump dostáva svojimi postojmi k Rusku strednú Európu do nepríjemnej situácie,“ povedal pre Pravdu Mitchell Orenstein, profesor na Pennsylvánskej univerzite.

Trump, limuzína

Nová pevnosť na kolesách

21.01.2017 14:00

Nepochybne je to najbezpečnejšie osobné auto na celom svete. Cadillac One je vozidlo, ktoré slúži Donaldovi Trumpovi.