Britský portál Telegraph zaradil Jasnú medzi top 10 stredísk s dobrými cenami

Ak túžite po kvalitnej lyžovačke, upravených svahoch a dobrých službách, ale nechcete platiť zbytočne veľa, miesto „módnych“ stredísk si vyberte niektoré z desiatky, ktorú zostavil známy web Telegraph.co.uk. Medzi výhodné a kvalitné strediská zaradil aj turisticko-športové centrum v Nízkych Tatrách.

Jasná worldcup 2016, Mikaela Shiffrinová, riaditeľ lyžiarskeho múzea
Mikaela Shiffrinová v Jasnej na Worldcupe 2016.
Autor: ,

Jasnú odporúča portál najmä tým, ktorí milujú dobrodružstvo. Je to najväčší a najnáročnejší lyžiarsky areál na Slovensku, 45 minút jazdy od letiska v Poprade.

Nemá síce skutočné centrum a je to v podstate len malá dedina, ale aj nároční lyžiari a snoubordisti si tu užijú terén a vybavenie, píše portál. Jedlo si tu kúpite od 4,5 po približne 10 eur, oceňujú Briti.

Vďaka investíciám vo výške 130 miliónov eur tu za posledné roky vyrástli štyri nové lanovky a 10 kilometrov nových zjazdoviek. Pribudli tiež nové hotely a reštaurácie.

Lyžiarske svahy sa tiahnu po severnej aj južnej stene vyše 2000-metrového Chopku. Obe strany sú prepojené, čo pridáva na zaujímavosti tohto strediska.

Asi polovica svahov je stredne náročná a 27 percent tvorí zjazdovky pre pokročilých, č je viac ako vo väčšine ostatných východoeurópskych stredísk.

Na južnej strane sú väčšinou modré a červené trasy, zatiaľ čo severná strana ponúka náročnejšie svahy.

V porovnaní s veľkými alpskými strediskami sa 49 kilometrov zjazdoviek v Jasnej nemusí javiť ako príliš veľa, ale k dispozícii sú tu aj zaujímavé freeride zóny a dva terény s rampami.

Portál Telegraph do výberu kvalitných a dostupných stredísk pridal aj Livigno v Taliansku, Alpbach aj Söll v Rakúsku, Serre Chevalier, Bareges/La Mongie aj Aussois vo Francúzsku, Pas de la Casa v Andorre, Val d'Anniviers vo Švajčiarsku a Bansko v Bulharsku.

Čítajte viac

Súvisiace články:

medvede

Medvede v Tatrách začali vyliezať zo svojich úkrytov. Po zime sú hladné

21.03.2017 14:00

Na území poľských a slovenských Tatier a Chočských vrchov sa pohybuje približne do 140 medveďov.

lyžovačka, lyže, zima, svah, prilba, lyžovanie

Rok 2016 bol pre tatranských hotelierov najúspešnejší

16.03.2017 14:37

Viac ako 60 % návštevníkov regiónu Vysokých Tatier tvorili Slováci, pribudli však Česi, Izraelčania, ale aj Maďari a Rumuni.

zima, sneh, paličky, mráz, dovolenka, dvojica, dôchodcovia, starí, turisti

Regionálne turistické centrum v Belej navštívilo vlani 2-tisíc návštevníkov

14.03.2017 15:30

Väčšinu návštevníkov v belianskom informačnom centre predstavovali Slováci, prišli však aj Holanďania, Nemci či Američania.

oheň, viking, Škótsko,

Pri Trnave horí skládka komunálneho odpadu

26.03.2017 18:49

Požiar skládky komunálneho odpadu na Zavarskej ceste v Trnave už šesť hodín likvidujú trnavskí hasiči.

Minister financií Wolfgang Schäuble

Schäuble: Erdogan napáchal škody, ktoré sa budú naprávať roky

26.03.2017 18:37

Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble vyhlásil, že Recep Tayyip Erdogan svojou rétorikou v spore spôsobuje škody, ktoré bude treba naprávať roky.

Lukašenko, Minsk, Bielorusko

USA a EÚ vyzvali Minsk k oslobodeniu demonštrantov

26.03.2017 17:33

USA vyzvali bieloruský režim, aby oslobodil všetkých zadržaných účastníkov sobotňajších demonštrácií a zaručil občanom slobodu zhromažďovania a slobodu slova.

žena, alkohol, drink, víno, červené, party, oslava, prípitok

Boháči začali investovať do vína

26.03.2017 17:00

Čoraz viac milionárov hľadá alternatívne investičné príležitosti, do ktorých vložia svoje peniaze. Peniaze vkladajú aj do obrazov či drahých vín.