Britský portál Telegraph zaradil Jasnú medzi top 10 stredísk s dobrými cenami

Ak túžite po kvalitnej lyžovačke, upravených svahoch a dobrých službách, ale nechcete platiť zbytočne veľa, miesto „módnych“ stredísk si vyberte niektoré z desiatky, ktorú zostavil známy web Telegraph.co.uk. Medzi výhodné a kvalitné strediská zaradil aj turisticko-športové centrum v Nízkych Tatrách.

Jasná worldcup 2016, Mikaela Shiffrinová, riaditeľ lyžiarskeho múzea
Mikaela Shiffrinová v Jasnej na Worldcupe 2016.
Autor: ,

Jasnú odporúča portál najmä tým, ktorí milujú dobrodružstvo. Je to najväčší a najnáročnejší lyžiarsky areál na Slovensku, 45 minút jazdy od letiska v Poprade.

Nemá síce skutočné centrum a je to v podstate len malá dedina, ale aj nároční lyžiari a snoubordisti si tu užijú terén a vybavenie, píše portál. Jedlo si tu kúpite od 4,5 po približne 10 eur, oceňujú Briti.

Vďaka investíciám vo výške 130 miliónov eur tu za posledné roky vyrástli štyri nové lanovky a 10 kilometrov nových zjazdoviek. Pribudli tiež nové hotely a reštaurácie.

Lyžiarske svahy sa tiahnu po severnej aj južnej stene vyše 2000-metrového Chopku. Obe strany sú prepojené, čo pridáva na zaujímavosti tohto strediska.

Asi polovica svahov je stredne náročná a 27 percent tvorí zjazdovky pre pokročilých, č je viac ako vo väčšine ostatných východoeurópskych stredísk.

Na južnej strane sú väčšinou modré a červené trasy, zatiaľ čo severná strana ponúka náročnejšie svahy.

V porovnaní s veľkými alpskými strediskami sa 49 kilometrov zjazdoviek v Jasnej nemusí javiť ako príliš veľa, ale k dispozícii sú tu aj zaujímavé freeride zóny a dva terény s rampami.

Portál Telegraph do výberu kvalitných a dostupných stredísk pridal aj Livigno v Taliansku, Alpbach aj Söll v Rakúsku, Serre Chevalier, Bareges/La Mongie aj Aussois vo Francúzsku, Pas de la Casa v Andorre, Val d'Anniviers vo Švajčiarsku a Bansko v Bulharsku.

Čítajte viac

Súvisiace články:

lyžovanie, lyžovačka, lyžiar, lyže, sneh, zima, svah,

Kam na lyže? Pozrite si prehľad stredísk a ich ponúk

17.02.2017 10:00

Tatranská Lomnica, Jasná, Donovaly... Ktoré stredisko vás svojím vybavením a atrakciami najviac zaujme?

bežkovanie, zima, sneh, pieniny, spiš

V zime ponúkajú Pieniny a Spiš turistiku, lyžovanie i kúpanie

14.02.2017 14:05

Návštevníkov lákajú na upravené svahy vo viacerých lyžiarskych strediskách, kúpeľné i duchovné tradície a čokoládu.

turista, turistika, výlet

K návštevnosti Bachledky prispeli aj cezhraničné skipasy

13.02.2017 14:00

Počas aktuálnej lyžiarskej sezóny majú v Bachledovej doline viac lyžiarov, pochvaľujú si počasie i spoločné lístky s Poliakmi.

most-híd, béla bugár

Most-Híd a SMK prerušili ticho

20.02.2017 19:00

Dlhoočakávané rokovanie lídrov Mostu-Híd a SMK sa predsa len uskutočnilo. Ako sa Pravde podarilo zistiť, k schôdzke, ktorá je vôbec prvou, došlo v piatok minulý týždeň.

jozef mihál, mihál,

Poslanec Mihál odišiel zo strany SaS

20.02.2017 18:57

Jeho dilema medzi potrebou oddýchnuť si od politiky spolu s nesúhlasom s niektorými postojmi predsedu SaS Richarda Sulíka vyústila do odchodu zo strany.

donald trump, trump,

Trump na Twitteri opäť kritizoval Švédsko

20.02.2017 18:10

Prezident USA Donald Trump na Twitteri zverejnil ďalší odkaz kritizujúci prisťahovaleckú politiku Švédska.

smrť, vražda, mŕtvola

V Banskej Bystrici zadržali muža podozrivého z vraždy ženy

20.02.2017 17:57

Na jedno z obvodných oddelení do Banskej Bystrice prišiel v nedeľu muž a oznámil, že zavraždil svoju 28-ročnú priateľku.