Robin Williams ako Pepek námorník: Jeho filmová dedina je top atrakciou Malty

Po poslednej klapke sa aj veľké a nákladné filmovacie mestečká zvyknú buď rozobrať, alebo ich štáb opustí a ony ostanú ležať bez záujmu verejnosti. Mestečko Popeye, ktoré leží v maltskom zálive Anchor Bay, však takýto osud nepostihol.

Popeye Village, Mala, Mestečko námorník Pepek, domčeky, more, zátoka Anchor Bay
Popeye Village na Malte.
Autor:

Naopak, osada, ktorú postavili v roku 1980 filmári pod vedením režiséra Roberta Altmana, je dodnes populárnou turistickou destináciou. Dedina sa dokonca stala jedným z najväčších lákadiel maltských ostrovov.

Návštevníci sa tu s obľubou fotia a spomínajú na film o milovníkovi špenátu, námorníkovi Pepkovi, v ktorom hviezdil nezabudnuteľný Robin Williams.

Mestečko, známe aj ako Sweethaven Village, navrhol dizajnér Wolf Kroeger a jeho výstavba trvala 165-člennému tímu 7 mesiacov. Aj keď samotný muzikálový film nebol z tých najúspešnejších, Popeye Village, ktorú tvorí 19 drevených domčekov, má svoje čaro dodnes.

Fotka uverejnená používateľom Mr_bdue (@mr_bdue), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2016–03–26T19:18:56+0­0:00“>Mar 26, 2016 o 12:18 PDT</time>

Stovky brvien a niekoľko tisíc drevených dosiek, ktoré na stavbu potrebovali, doviezli z Holandska, drevené šindle na strechy pochádzajú z Kanady. Drevené časti spojilo osem ton klincov a na náter sa spotrebovalo dvetisíc litrov farby. Mestečko nakoniec ohradili 80 metrami vlnolamov, aby ho počas filmovania ochránili od rozmarov mora.

Môže vás však prekvapiť, že filmové mestečko pôvodne vyzeralo úplne inak ako teraz. Počas nakrúcania boli steny domov bledé či tmavo bezvýrazné, aby lepšie vynikli pestré kostýmy hercov. Po odchode filmárskeho štábu však vzali veci do vlastných rúk domáci a pomaľovali chalúpky Popeye Village. Dnes domčeky hýria farbami, a tak ešte viac lákajú turistov.

Fotka uverejnená používateľom Serdar'ın Sırt Çantası.Face (@serdarozdere), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2016–03–25T08:08:26+0­0:00“>Mar 25, 2016 o 1:08 PDT</time>

Mestečko je otvorené celoročne a dokonca mnoho snúbeneckých párov si do Popeye Village chodí robiť unikátne svadobné fotografie. Najmä pre rodiny je tu mnoho atrakcií – rôzne show, prehliadky múzeí, premietanie krátkeho dokumentu z histórie, rovnako ako domčeky, kde sa môžu deti zahrať a aj stretnúť rozprávkové postavičky – námorníka Pepka, jeho filmovú priateľka Olive Oyl, večný súper Bluta a milovníka hamburgerov Wimpyho.

Niektoré z domov v Popeye Village sú stále zariadené originálnymi rekvizitami, ktoré „účinkovali“ aj vo filme. V dňoch, keď to počasie dovolí, vyráža každú hodinu na more výletná loď, ktorá berie turistov na 20-minútovú plavbu po zálive Anchor Bay, aby si spravili krásne panoramatické fotografie mestečka.

Zdroj: Popularmechanic­s.com; Popeyemalta.com; Wikipedia.org

Čítajte viac

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

NEPOUZIVAT, Analemma Tower,

Toto je sci-fi: Plánujú mrakodrap letiaci nad mestami. Bude visieť z asteroidu

29.03.2017 12:30

Stavba bude pevnými káblami zavesená na asteroide obiehajúcom Zem vo výške 50 000 km. Vďaka tomuto pohybu by aj mrakodrap neustále menil svoju polohu.

Lisabon, Miradouro de Santa Luzia

Lisabon: Kachličky, kam sa len pozrieš

29.03.2017 07:00

Čerešničkou na torte je kachličková panoráma Lisabonu, ktorá zobrazuje mesto pred zemetrasením. Podobne zdevastovane vyzeral manžel: "Dnes už by kachličiek stačilo."

láska, rande, muž a žena, výlet, auto, šoférovanie, riadenie, šofér,

Naplánujte si počas Veľkej noci výlet: 3 tipy na miesta pár kilometrov za hranicami

27.03.2017 07:00

Máte chuť vyhnúť sa predveľkonočnému upratovaniu, vareniu, pečeniu a tiež oblievačke či šibačke, a namiesto toho by ste radi vyrazili na výlet?

Slovenský zväz telesne postihnutých, ZO č. 20

30.03.2017 00:02

Organizácia telesne postihnutých s kombinovanými postihmi, sklerózou multiplex, detskou mozgovou obrnou, vrodenými a získanými postihmi.

ZO SZTP Trenčianska Teplá

29.03.2017 23:56

Sme občianske združenie Slovenského zväzu telesne postihnutých, pobočka Trenčianska Teplá.

Telovýchovná jednota Štadión Trenčín

TJ Štadión Trenčín

29.03.2017 23:51

Cieľom občianske združenia TJ Štadión Trenčín je výchova mládeže a detí. Organizujeme rôzne podujatia za účelom športovania, výchovy detí a propagácie športu.

TJ Dynamo Dolný Kubín

TJ Dynamo Dolný Kubín

29.03.2017 23:45

TJ Dynamo DK sú ľudia, ktorých baví široké spektrum športových i spoločenských aktivít a snažia sa pre takéto zmysluplné trávenie času nadchnúť aj ďalších.