Lesnú cestu v lokalite Malinský vrch pri Bratislave opravili

Lesnú cestu v lokalite Malinský vrch pri hlavnom meste SR Bratislave už opravili. Ako ďalej informoval Michal Feik z Odboru komunikácie a marketingu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Lesy SR dali lesnú cestu do pôvodného stavu zrovnaním rýh a opäť tak slúži turistom.

les, porast, zeleň, tráva, stromy, plot, lesná zver
Ilustračné foto.
Autor:

Cestu vo februári použili na odvoz hmoty, ktorá pochádzala zo spracovania ihličnatej kalamity.

„Dôvodom a prioritou spracovania a odvozu tejto hmoty bolo zabrániť šíreniu hmyzu pod kôrou v čase rojenia, ktoré očakávame pre vývoj počasia na konci marca,“ doplnil Feik. Úprava pracovísk, lesa ako i lesných komunikácií po ťažbe sú podľa Feika bežnou činnosťou. Malinský vrch je kopec nad obcou Marianka, jeho výška je 420 metrov.

Rezort pôdohospodárstva podľa odboru komunikácie eviduje sťažnosti na stav lesných ciest ako aj na nešetrný spôsob výrubu stromov.

„Štátny podnik Lesy SR nespravuje všetky lesy na Slovensku. Celková výmera lesného pôdneho fondu Slovenska predstavuje vyše dva milióny hektárov. Podiel štátneho podniku Lesy SR tvorí približne 44 percent,“ poznamenal Feik s tým, že zvyšné lesy sú súkromné, mestské, prípadne lesy nezistených vlastníkov.

Čítajte viac

NEPOUZIVAT, Analemma Tower,

Toto je sci-fi: Plánujú mrakodrap letiaci nad mestami. Bude visieť z asteroidu

29.03.2017 12:30

Stavba bude pevnými káblami zavesená na asteroide obiehajúcom Zem vo výške 50 000 km. Vďaka tomuto pohybu by aj mrakodrap neustále menil svoju polohu.

Lisabon, Miradouro de Santa Luzia

Lisabon: Kachličky, kam sa len pozrieš

29.03.2017 07:00

Čerešničkou na torte je kachličková panoráma Lisabonu, ktorá zobrazuje mesto pred zemetrasením. Podobne zdevastovane vyzeral manžel: "Dnes už by kachličiek stačilo."

láska, rande, muž a žena, výlet, auto, šoférovanie, riadenie, šofér,

Naplánujte si počas Veľkej noci výlet: 3 tipy na miesta pár kilometrov za hranicami

27.03.2017 07:00

Máte chuť vyhnúť sa predveľkonočnému upratovaniu, vareniu, pečeniu a tiež oblievačke či šibačke, a namiesto toho by ste radi vyrazili na výlet?

Slovenský zväz telesne postihnutých, ZO č. 20

30.03.2017 00:02

Organizácia telesne postihnutých s kombinovanými postihmi, sklerózou multiplex, detskou mozgovou obrnou, vrodenými a získanými postihmi.

ZO SZTP Trenčianska Teplá

29.03.2017 23:56

Sme občianske združenie Slovenského zväzu telesne postihnutých, pobočka Trenčianska Teplá.

Telovýchovná jednota Štadión Trenčín

TJ Štadión Trenčín

29.03.2017 23:51

Cieľom občianske združenia TJ Štadión Trenčín je výchova mládeže a detí. Organizujeme rôzne podujatia za účelom športovania, výchovy detí a propagácie športu.

TJ Dynamo Dolný Kubín

TJ Dynamo Dolný Kubín

29.03.2017 23:45

TJ Dynamo DK sú ľudia, ktorých baví široké spektrum športových i spoločenských aktivít a snažia sa pre takéto zmysluplné trávenie času nadchnúť aj ďalších.