Vyberáme divy Slovenska - NAJ vrchom je Kriváň

Pravda.sk | 18.08.2014 00:00, aktualizované:
Anketa Divy Slovenska podľa čitateľov Pravdy má ďalšieho víťaza. Najviac hlasov dostal Kriváň.

Anketa Divy Slovenska podľa čitateľov Pravdy má ďalšieho víťaza. S počtom bodov 8,77 zvíťazil Kriváň. Do hlasovania sa zapojilo 1921 čitateľov. Spomedzi súťažiacich v 8.kole sme vyžrebovali 5 výhercov, získavajú palivové karty na tankovanie v hodnote 30 eur. Sú to: Silvia Káčereková, Vrbové; Viktor Ščerbanič, Poproč; Viera Rybnikárová, Senica; Božena Ivanecká, Košice; Richard Kunec, Liptovský Hrádok. Osobitnú výhru 120 eur spomedzi účastníkov všetkých kôl súťaže získal Štefan Varšaník z Michaloviec.

Kompletný rebríček NAJ vrchov a kopcov si pozrite dole.

Čitatelia mali možnosť celé leto hlasovať v ankete Divy Slovenska podľa čitateľov Pravdy. Z tých, ktorí sa na webe do hlasovania zapoja, každý týždeň vyžrebujeme piatich, ktorých odmeníme BLUE palivovými kartami Slovnaft v hodnote 30 eur.

Prvý týždeň ste vyberali NAJ slovenský hrad a v ankete, na ktorej sa zúčastnilo vyše 2000 hlasujúcich, najviac bodov – 8,66 – získal suverénne Oravský hrad. Pozrite si kompletné poradie NAJ hradov.

Druhý týždeň ste vyberali NAJ slovenské mesto – zvíťazil Prešov s výsledkom 7,67 bodu. Pozrite si kompletné poradie NAJ miest.

Tretí týždeň ste vyberali NAJ slovenský zázrak vody. – v tejto kategórii zvíťazili vodopády Slovenského raja s výsledkom 8,17 bodu. Pozrite si kompletné poradie NAJ zázrakov vody.

Štvrtý týždeň čitatelia hlasovali za NAJ klenot ľudovej architektúry. Do hlasovania sa zapojilo 766 čitateľov, ktorí rozhodli o víťazovi – drevených kostolíkoch. Tie zvíťazili s 7,82 bodmi. Pozrite si kompletné poradie NAJ klenotov ľudovej architektúry.

Piaty týždeň za NAJ zázrak prírody. Pozrite si kompletné poradie NAJ zázrakov prírody.

Šiesty týždeň ste hlasovali za NAJ zámok, kaštieľ či palác. Spomedzi všetkých vyhral zámok v Bojniciach. Pozrite si kompletný rebríčej NAJ zámkov, hradov a kaštieľov.

Siedmy týždeň ste hlasovali za NAJ technickú pamiatku, kedy zvíťazila Telgárska slučka (tunel) a Chmarošský viadukt.

Hlasovať môžete v článkoch o divoch Slovenska, všetko podstatné nájdete na adrese www.pravda.sk/divyslovenska