redaktorka portálu Ahojmama
Štatistiky hovoria, že na bežných, sporiacich účtoch a termínovaných vkladoch dnes leží viac ako 45 miliárd eur.
Aj keď predpisy sa za posledné desaťročie upravili a zákony garantujú lepšie možnosti, než to bolo v minulosti, realita na jednotlivých oddeleniach je niekedy neuveriteľná.
Práva rodičov a detí v nemocniciach upravujú viaceré medzinárodné i vnútroštátne dokumenty. Žiaľ, nie vždy sa však darí dodržiavať ich aj v praxi.
Tento dôchodok platí v našej legislatíve už 10 rokov a momentálne ho využíva viac ako 84-tisíc ľudí.
Je to dôchodok, ktorý zabezpečuje seniorom s nízkou penziou príjem na takej úrovni, aby neboli odkázaní na dávky v hmotnej núdzi
667 eur mesačne alebo necelých 22 eur na deň. Toto je suma, z ktorej má vyžiť na Slovensku priemerný dôchodca. Preto je otázka úľav pre seniorov namieste. Sú dostatočné a na čo všetko majú nárok?
„Stretol som pani v obchode, ktorá kupovala rožok a pár kúskov salámy. Že to má na dva dni… A 27 rokov odpracovala v textilnej fabrike...“ Predseda Jednoty dôchodcov Slovenska Michal Kotian o živote penzistov na Slovensku a úľavách, ktoré im štát dáva.
Musím o minimálny dôchodok požiadať? Ako mi vypočítajú jeho výšku? Kedy môžem stratiť nárok na minimány dôchodok?
„Minule som dala do rúry koláč a vybrala som sa na prechádzku. Keď som si to uvedomila, naozaj som mala pocit, že som stará a hlúpa,“ sťažuje sa šesťdesiatnička Anna.
Ženské kruhy, o. z., sa venuje právam rodičov v nemocniciach a pôrodniciach. O tom, čo sa zlepšilo, a kde sú stále nedostatky, rozpráva právnička Viktória Ilka.
Päť situácií, kedy nesprávne reagujeme na detské správanie v mylnom presvedčení, že deti naučíme, čo je dobré a čo nie.
Lyžovačka nie je zďaleka lacná záležitosť. Štvorčlenná rodina za deň lyžovačky minie sto eur, ani sa nenazdá, víkend s ubytovaním vyjde ešte drahšie. I keď, samozrejme, závisí to od strediska. Prinášame vám prehľad 10 najznámejších.
Kde Slovensko zaostáva a v čom sme porovnateľní s vyspelým zahraničím?
Riaditeľ Horskej záchrannej služby Martin Matúšek o správaní sa turistov v horách: „Na svahoch vzniká zbytočne veľa úrazov, ľudia neraz preceňujú svoje schopnosti, nárast je výrazne vyšší,“ hovorí.
Kedy si Sociálna poisťovňa môže vyžiadať peniaze späť?
Bez vody sa nedá žiť. Ale pravda je aj to, že sa s ňou dá narábať úspornejšie. Pri umývaní i praní.
Riziko úrazu pri lyžovačke nemôžeme odstrániť, možno ho však minimalizovať. Na svahu treba byť sústredený a brať ohľady na druhých. Tu sú základné zásady bezpečného pohybu na svahu.
Prehľad dávok, na ktoré majú nárok rodičia.
Vykurovanie v zime tvorí najvyššiu položku z celkovej spotreby energií, odhaduje sa, že až 75 percent.
Aj keď si povieme, že jesť a variť treba, čo už len tu sa dá ušetriť, rezervy sú veľké. A to v prípade samotného jedla ako i jeho prípravy. Ako teda možno ušetriť?
Elektrina, to sú predovšetkým spotrebiče, ktoré doma používame. Záleží nielen na tom, aký typ si vyberieme, ale aj v akom stave ich máme.
Starí rodičia majú v živote detí nenahraditeľnú úlohu. Toto všetko im dokážu dať len oni.
Pôrodnosť na Slovensku láme rekordy, žiaľ, negatívne. Detí sa rodí čoraz menej, podľa posledných údajov Štatistického úradu na jednu ženu pripadá len 1,57 dieťaťa.
Štyri najčastejšie rodičovské mýty, ktorým sme uverili a ktoré prenášame z generácie na generáciu.