Letné dovolenky na Liptove budú ešte lacnejšie

13.05.2014 06:00
liptov flog
Regionálna karta má zlacniť a zatraktívniť dovolenku na Liptove. Autor:

Letné dovolenky na Liptove budú s regionálnou kartou lacnejšie. Turistická organizácia Region Liptov ponúkne cez Liptov Region Card viac ako 90 služieb so zľavami až do 40 percent. Regionálnu kartu zliav dostanú bezplatne všetci hostia, ktorí na Liptove strávia aspoň jednu noc.

„Ešte viac atrakcií a zábavy za menej peňazí. Pod týmto heslom vstupuje Liptov do letnej sezóny. Tú síce oficiálne otvoríme až začiatkom júna, no už teraz je jasné, že vyberať si bude z čoho. Zľavy až do 40 percent si dovolenkári budú môcť uplatniť na vstupy do akvaparkov, jaskýň, múzeí, na lanovky či do stále populárnejších bike parkov,“ povedala Miroslava Korčeková z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov.

Zľavy na lanovku na Chopok aj do akvaparku

Hitom blížiaceho sa leta budú zľavy pre deti. „Cena za lanovku na Chopok pre deti do 12 rokov a v kombinácii s elektronickým vstupom GoPass klesne na symbolické jedno euro. Rovnakú sumu zaplatia rodičia za deti do výšky 140 cm aj v akvaparku Tatralandia,“ dodala Korčeková.

Dovolenkári si s liptovskou regionálnou kartou môžu výhodnejšie zabezpečiť aj sprievodcu alebo cyklosprievodcu Liptovom, inštruktorov lezenia na skalách, zážitkovú plavbu loďou na Liptovskej Mare s pirátskym prepadom, člnkovanie na jazere v Hrabovskej doline, jazdu na koni, splav Váhu a Belej, paraglajding, let lietadlom či vstup do laser arény a simulátora voľného pádu.

„K tomu treba pripočítať vyše dve desiatky reštaurácií, salašov a kolíb s tradičnou kuchyňou, taxi službu, zľavy na pohonné látky, požičovne bicyklov a zľavy v športových obchodoch,“ dodala Korčeková.

Karta zadarmo už za jedno prenocovanie

Regionálna zľavová karta, ktorú uviedli Liptáci na trh pred šiestimi rokmi ako prví na Slovensku, prešla začiatkom roka výraznými zmenami. Po novom ju získa zadarmo každý hosť, ktorý na Liptove strávi v partnerských ubytovacích zariadeniach aspoň jednu noc.

„Týmto spôsobom dávame dovolenkárom do rúk silný nástroj, ktorý im ušetrí peniaze z rodinného rozpočtu a zatraktívni dovolenku u nás. Zároveň však chceme motivovať aj ubytovateľov, aby sa stali zaujímavejšími pre svojich hostí a rozhodli sa platiť dane. Čím viac ich totiž na základe návštevnosti vyberieme, tým viac peňazí sa nám vráti do propagácie regiónu zo štátnej pokladnice,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov a primátor Liptovského Mikuláša Alexander Slafkovský.

#dovolenka #služby #leto 2014 #Liptov #zľavy #regionálna karta #Liptov Region Card
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku