Trenčín má jeden z najlepších historických hotelov v Európe

Hotel Elizabeth v Trenčíne je hotelom s najlepšími službami pre zákazníka. Práve v priestoroch tohto hotela 27. októbra vyhlásili najlepšiu desiatku európskych historických hotelov.

28.10.2014 06:00
Elizabeth, hotel, Trencin, Foto: ,
Hotel Elizabeth v Trenčíne, pod Trenčianskym hradom, patrí medzi desať najlepších historických hotelov v Európe. Získal ocenenie za najlepšie zákaznícke služby.
debata

Prestížne medzinárodné ocenenie udelila asociácia Historické hotely Európy trenčianskemu hotelu Elizabeth, ktorý stojí pod hradnou skalou už 112 rokov. O víťazovi rozhodovali hlasy zákazníkov, a tí ocenili úroveň poskytovaných služieb.

„Náš hotel získal ocenenie za najlepší servis pre zákazníka v Európe. Vo svete sú obrovské predsudky o službách poskytovaných na Slovensku, väčšinou aj my sami sme dosť nespokojní. Toto ocenenie je znakom, že aj na Slovensku vieme poskytnúť dobré a kvalitné služby," povedal po prevzatí ocenenia Ján Svoboda, riaditeľ hotela Elizabeth.

Hlasovanie bolo celoeurópske, prostredníctvom internetu, a zapojiť sa mohol ktokoľvek. Nominovaných bolo niekoľko stoviek hotelov z celej Európy. Pri hodnotení určite zavážila aj nedávna rekonštrukcia hotela.

Skončila sa pred dvoma rokmi a stála približne 15 miliónov eur, pričom takmer štyri milióny zaplatila Európska únia.

Svoboda, ktorý je zároveň prezidentom Asociácie historických hotelov Slovenska, pripomenul, že prvýkrát sa vyhodnotenie a oceňovanie historických hotelov uskutočnilo vo východnej Európe.

„Mnohí zahraniční prezidenti asociácií historických hotelov sem prichádzali s obrovskými predsudkami. Pýtali sa nás, či potrebujú vízum na Slovensko, alebo akou menou sa u nás platí. Istá dáma, ktorá si vo Viedni prenajala auto, išla sem s veľkými obavami, pretože vraj počula o únosoch žien na Slovensku, ktoré samy šoférujú,“ prezradil Svoboda.

Asociácia Historické hotely Európy (Historic Hotels of Europe) existuje už dve desiatky rokov a zastrešuje stovky hotelov z 20 európskych krajín. Podľa Barbary Avdisovej z Grécka, prezidentky tejto asociácie, sú v nej hotely, ktorých budovy boli postavené už v 10. alebo 12. storočí, samozrejme, na iné účely.

„Každý hotel v asociácii je unikátny, prináša niečo nové a iné. Ocenenie sme nedávali my, predstavenstvo asociácie, ale zákazníci hotelov. A ja s hodnotením zákazníkov súhlasím,“ vraví Barbara Avdis.

Secesný štvorhviezdičkový hotel Elizabeth je legendou slovenského hotelierstva. V roku 1900 ho začal stavať barón Armin Popper a od začiatku roku 1902 je v prevádzke.

V časoch Rakúsko-Uhorska niesol názov Alžbeta po manželke cisára Františka Jozefa. V súčasnosti je majetkom skupiny Synot českého podnikateľa Iva Valentu.

Podľa európskej asociácie poskytuje trenčiansky hotel Elizabeth zákazníkom najlepšie služby spomedzi všetkých historických hotelov Európy.

Agentúrna správa bola nahradená autorským článkom.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Trenčín #hotel #ocenenie #služby #Trenčiansky kraj #hotelierstvo