V Košiciach otvorili unikátne modelové koľajisko s vláčikmi

Stredná priemyselná škola dopravná na košickej Hlavnej ulici sprístupnila svoje unikátne modelové koľajisko. Verejnosť si ho môže pozrieť do 12. decembra. Od 16. do 19. hodiny premávajú na modelovom koľajisku s rozlohou 27 štvorcových metrov malé vláčiky rozličných trakcií.

09.12.2014 15:00
Košice, hlavná Foto:
V Košiciach sprístupnili verejnosti unikátne modelové koľajisko s vláčikmi.
debata

Svojím výzorom model určite zaujme nejedného Košičana či rodiny s deťmi. V zmenšenej krajine sa na trati míňajú osobné vlaky s nákladnými, v staniciach vedľa seba zastavujú historické súpravy ťahané parnými rušňami, aj súčasné moderné rýchliky.

Široká verejnosť takto môže na malom priestore vidieť históriu aj súčasnosť vlakovej dopravy, jej rozmanitosť. Čo je však podstatné, deti sa nemusia len pasívne prizerať, ale v úlohách výpravcov sa môžu zapojiť do riadenia síce iba modelovej, ale predsa len železničnej prevádzky. Vstup je voľný.

Ako informovala agenúru SITA Zuzana Bobríková, hovorkyňa Košického samosprávneho kraja, história tejto atrakcie ukrytej v školských priestoroch siaha až do roku 1975 a bola budovaná prevažne študentmi školy. Koľajisko slúži aj pri výučbe predmetov zameraných na železničnú dopravu.

debata chyba
Viac na túto tému: #vlaky #deti #Košice #rodina #vláčik #atrakcia