Tu je niekoľko príkladov miest, kde sa najčastejšie tieto fotky robia, aby sa o pár sekúnd zjavili na sociálnej sieti.
Eiffelova veža, Paríž
Francúzska Eiffelovka je jednou z najviac navštevovaných pamiatok sveta. Každý deň v roku je obklopená davmi turistov, ktorí si ju fotia zo všemožných uhlov a pohľadov. Mnohí ju tiež akože držia za vrchol alebo tlačia do strany. Ona však zatiaľ všetkým „obrom“ odolala.

Šikmá veža v Pise
Ďalšia svetovo preslávená pamiatka, ktorú sa milióny turistov na fotografiách snažia podoprieť, aby azda úplne nespadla, alebo ju, naopak, potlačiť. Vtipnejšie ako samotná snímka je však pozorovať návštevníkov, ktorí sa práve snažia zapózovať fotografovi.

Big Ben a Alžbetina veža, Londýn
Keď zájdete do britskej metropoly, určite sa vám naskytne pohľad na turistov, ktorí sa pred objektívnom snažia ťahať, potískať či inak „premiestňovať“ slávnu vežu. Niektorí zapoja viac kreativity a okrem štandardných póz si na zábere nastavujú náramkové digitálky podľa vežových hodín.

Soľná pláň (Salar de Uyuni alebo tiež Salar de Tunupa), Bolívia
Je to najväčšia soľná pláň na svete s rozlohou 10 582 km². Nachádza sa v juhozápadnej Bolívii a kedysi bola jazerom. Bieloba, konzistentnosť a nedostatok referenčných bodov z nej robí ideálny priestor na tento typ fotografií, kde sa stráca perspektíva.

Pyramídy a sfinga, Egypt
Podobne ako soľná pustatina, aj púšť okolo egyptských pyramíd či Sfingy umožňuje využiť ilúziu „malých“ stavieb a „veľkých“ osôb.

Mesiac na oblohe
Obloha takisto neposkytuje oporné body, s ktorými by sa dala porovnať skutočná veľkosť predmetov a ľudí na snímkach, a tak sú vtipné či romantické zábery s rôznymi nebeskými telesami mimoriadne obľúbené a viac alebo menej vydarené ich môžeme vidieť pomerne často.
