Rakúsky hotelier žaluje poľnohospodárov. Prekážajú mu kravské zvonce

03.08.2015 12:30
krava, kravín, zviera
Podnikateľ sa cíti ohrozený cinkaním zvoncov kráv. Autor: ,

Kvôli zvoneniu kravských zvoncov sa v dedine Zwischenwasser v rakúskej spolkovej krajine Vorarlbersko rozhorel súdny spor medzi miestnym hotelierom a poľnohospodármi.

Majiteľ hotela tvrdí, že kvôli hlasnému cinkaniu nemôžu hostia v izbách spať a odchádzajú skôr, napísala agentúra APA.

Obe strany sporu dorazili na okresný súd vo Feldkirchu so zvoncami, ktorými jasne dávali najavo, čo si o veci myslia.

Poľnohospodári doniesli malé zvončeky, ktoré by sa vraj hodili pre kozu, zatiaľ čo hotelier priniesol asi šesťnásobne väčší zvonec.

Podnikateľ je presvedčený, že cinkanie zvoncov kráv, ktoré sa pasú na susednom pozemku, jeho biznis ohrozuje. Žiada preto od poľnohospodárov 7 000 eur ako odškodnenie za ušlý zisk.

Majitelia „hlučného“ sedemčlenného stáda zase tvrdia, že sa im sused chce len pomstiť.

Hoteliérov advokát na súde predstavil štúdiu Švajčiarskeho technologického inštitútu (ETH), podľa ktorej dokáže kravský zvonec vydávať hluk, ktorý sa vyrovná motocyklu alebo pneumatickému kladivu.

Právni zástupcovia chovateľov kráv zase predložili posudok k podobnému prípadu, ktorý sa skončil rozsudkom v prospech zvoncov. Označil ich za vec v danom mieste obvyklú, a preto prípustnú.

Okresný súd vo Feldkirchu zatiaľ verdikt nevyniesol; čaká na odbornú expertízu ohľadom pôsobenia takéhoto hluku na človeka.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Rakúsko #kravy #hotelierstvo #zvonček
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku