Liptovská motýlia záhrada s 3 000 motýľmi predstaví ich život

03.07.2017 14:00
motýľ, dieťa, hmyz,
Ilustračné foto. Autor: ,

Počas leta budú mať návštevníci Liptova možnosť navštíviť aj expozíciu tropických motýľov a rastlín, ktorú zriadia v Liptov Aréne pri akvaparku neďaleko Liptovského Mikuláša. Na rozlohe 1 200 metrov štvorcových bude do 15. septembra lietať do tritisíc motýľov.

„Ich existencia na tomto svete netrvá dlho, väčšinou týždeň, nanajvýš dva mesiace. Motýle sú najväčší rad hmyzu po chrobákoch. Práve ich fascinujúci a krehký život si môžu pozrieť všetci návštevníci a spolu so sprievodcom objavia v interaktívnej výstave tajomstvá prírody a spoznajú motýlí život úplne zblízka. Na vlastné oči zažijú vyliahnutie motýľa z kukly, jeho kŕmenie až po vypustenie do motýlej záhrady,“ uviedla pre médiá Zuzana Fabianová, hovorkyňa TMR, ktorá Liptov Arénu prevádzkuje.

Pre deti a aj ich rodičov je pripravené zážitkové učenie o živote 15 druhov exotických motýľov. „Všetci návštevníci tak môžu byť počas leta na moment súčasťou motýlieho pestrofarebného sveta. Prostredníctvom výstavy spoznajú napríklad najväčšieho denného motýľa – sovookáňa kráľovského, ktorého rozpätie krídla môže dosiahnuť až 150 mm alebo modro-čierneho nočného motýľa z čeľade morfo z tropických pralesov strednej a Južnej Ameriky. Babôčkovité motýle z pralesov juhovýchodnej Ázie zase vyzerajú ako oranžový suchý list,“ dodala Fabianová. Na obdiv bude aj motýľ vidlochvost a iné.

„Motýlia záhrada nie je len o výstave, ale aj o možnosti pozorovať nevšedný život motýľov, ich správanie sa a návyky. Motýle objednávame z anglickej motýlej farmy, chodia k nám postupne do skleníkových liahní vo svojom treťom vývojovom štádiu kukiel. Na vyliahnutie musíme striktne dodržať predpísanú teplotu minimálne 27 °C a ideálnu 80-percentnú vlhkosť vzduchu,“ uviedol Peter Šúr, manažér Liptov Arény.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Liptov #motýle
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku