Znovu vztýčili skalu v tvare penisu, ktorú poškodili vandali

09.07.2017 09:00
Trollpikken, Trollov penis, skala, Nórsko, oprava
Oprava poškodenej skaly v Nórsku, známej ako Trollov penis. Autor: ,

Nóri opäť vztýčili skalu v tvare penisu, ktorú minulý mesiac zničili vandali. Na zdvihnutie 12-tonovej skaly použili lešenie a na skalnú stenu ju opätovne upevnili s pomocou cementu, špeciálneho lepidla a kovových klinov.

Prostriedky na obnovu skalného výbežku, známeho ako Trollpikken, teda Trollov penis, získali prostredníctvom crowdfundingovej kampane, do ktorej prispelo asi tisíc ľudí a vyzbierali zhruba 227-tisíc nórskych korún (v prepočte asi 23 700 eur).

Turisti však budú môcť skalu znovu vidieť asi až o týždeň, keď by už mala byť dostatočne spevnená.

Robotníci opravujú nórsku turistickú atrakciu -...
Robotníci opravujú nórsku turistickú atrakciu - Trollov penis, ktorú poškodili vandali. Skala sa nachádza v Rogalande na juhu Nórska. Autor: SITA/AP, Boe, Torstein

Skalu, ktorá pôvodne vyčnievala zo steny, našli minulý mesiac ležať na zemi turisti a polícia neskôr informovala, že zárezy na nej naznačujú, že nešlo o nehodu, ale zámerný čin vandalov. V súvislosti s incidentom vypočuli aj podozrivého.

Skalná formácia sa nachádza na území mesta Eigersund na juhozápade Nórska.

Oprava nórskej skaly Trollov penis, ktorú...
Oprava nórskej skaly Trollov penis, ktorú poškodili. Autor: SITA/AP, Boe, Torstein
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#penis #Nórsko #skala
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku