Cez víkend bude v Spišskom Podhradí festival Európa pod hradom

11.08.2017 13:00
Spišský hrad, Spišské Podhradie
Spišské Podhradie Autor: ,

V Spišskom Podhradí sa už v sobotu 12. augusta zíde 28 dobrovoľníkov z viacerých európskych miest, aby ľuďom priblížili svoju kultúru, jedlo i zvyky a priniesli tak na Spiš trochu Európy.

Ide o 1. ročník kultúrneho festivalu Európa pod hradom (Europe Under the Castle), ktorý sa uskutoční s podporou Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, organizácie Človek v ohrození a viacerých veľvyslanectiev.

„Podujatie stavia na spolupráci a dialógu, jeho základom je šírenie európskych hodnôt medzi ľudí a komunikácia s občanmi o kultúrach, spolupráci a solidarite,“ uviedla Zuzana Harvanová zo zastúpenia EK na Slovensku.

Spišské Podhradie zaplnia nielen dobrovoľníci z celej Európy, ale aj rôzne stánky, ktoré budú prezentovať rozličné európske kultúry, jedlá a zvyky.

Vystúpia netradiční umelci a počas pilotného projektu festivalu sa budú premietať niektoré filmy z festivalu Jeden svet, ako napríklad Švédska teória lásky, Sonita či Dajte nám peniaze.

Nebude chýbať ani trh s ručne vyrobeným tovarom, hry pre deti, diskusie o aktuálnych témach, napríklad o globalizácii, multikulturalizme či rovnoprávnosti ži­en.

#Spišské podhradie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk