Na rozvoj regiónu pod Duklou získali 2,5 milióna eur

18.11.2017 14:00
skanzen, Svidník, ľudová architektúra
Skanzen vo Svidníku (ilustračné foto). Autor:

Na rozvoj regiónu pod Duklou pôjde 2,5 milióna eur. Miestna akčná skupina OZ Dukla na tento účel získala prostriedky z Programu rozvoja vidieka SR 2014 – 2020. Výsledky hodnotenia žiadosti o schválenie stratégie miestneho rozvoja zverejnila Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA).

Ako informovala hovorkyňa mesta Svidník Kristína Tchirová, mesto Svidník v spolupráci s obcami môže vďaka získaným finančným prostriedkom budovať cyklochodníky a investovať aj do obnovy miestnych komunikácií.

„V rámci nášho regiónu sa investície budú sústrediť na podporu turistických produktov, zveľaďovanie nášho mesta i obcí, podporu podnikateľských subjektov a vytvorenie pracovných miest,“ uviedla Tchirová.

Miestnu akčnú skupinu OZ Dukla tvorí mesto Svidník spolu s obcami, podnikateľskými subjektmi a mimovládnymi organizáciami regiónu pod Duklou.

V rámci výzvy na predkladanie žiadostí o schválenie stratégie miestneho rozvoja zverejnenej v máji tohto roku bolo výberovou komisiou schválených 87 verejno-súkromných partnerstiev, ktoré splnili podmienky poskytnutia príspevku.

Z celkového počtu 121 žiadateľov, ktoré boli prijaté na PPA, nesplnilo podmienky poskytnutia príspevku 34 verejno-súkromných partnerstiev.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Svidník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku