Košický kraj navštívil rekordný počet turistov už tretí rok po sebe

05.03.2018 14:09
košice
Košický Dóm sv. Alžbety Autor: ,

V Košickom kraji sa v roku 2017 ubytovalo rekordných 366 142 návštevníkov. Ich počet medziročne vzrástol o vyše päť percent. Ubytovacie zariadenia v kraji zaznamenali 762 490 prenocovaní, viac ich bolo iba v rokoch 2008. Návštevnosť košického regiónu stúpa už tri roky po sebe.

„Nárast návštevnosti vlani znamená aj zvýšenie tržieb z ubytovania, ktoré medziročne stúpli o vyše milióna eur na takmer 21 miliónov. Je to výsledok snaženia všetkých subjektov pôsobiacich v cestovnom ruchu a určite dobrá správa pre ekonomiku v kraji,“ uviedla výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.

Organizácia manažmentu v roku 2017 stavila pri marketingu, ale aj rozvojových aktivitách, na značku UNESCO na dosah.

„Odrazilo sa to nielen v ubytovacích štatistikách, ale tiež v údajoch návštevnosti jednotlivých lokalít a pamiatok UNESCO. Rekordnú sezónu má za sebou Spišský hrad, Dobšinská ľadová jaskyňa a určite aj drevený Chrám Prenesenia ostatkov sv. Mikuláša v Ruskej Bystrej,“ uviedla Vargová Jurková.

Drevený kostol si pripomína desiate výročie zápisu do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

„Našou prioritou je snaha o ďalší rozvoj a zvyšovanie atraktívnosti regiónu. Zároveň chceme nadväzovať na už rozbehnutý systematický manažment cestovného ruchu, a to aj cez podporu kultúrnych podujatí prepojených s ďalšími aktivitami tak, aby návštevníci mali dôvod zotrvať v našom kraji viac dní. Realizovať sa to dá napríklad podporou nových a zaujímavých atrakcií, či produktov, zvyšovaním kvality podujatí alebo vytváraním mechanizmov skvalitňovania služieb cez značku kvality,“ povedal na margo pozitívnych štatistických ukazovateľov za rok 2017 predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

#turisti #Košický kraj
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk