Najvyšší sklenený most na svete ponúkne bungee jumping

18.06.2018 14:30
Most v Čang-ťia-ťie
Most v Čang-ťia-ťie Autor:

Pre tých, ktorí úspešne prekonali strach a prešli sa po najvyššom sklenenom moste v Číne, chystajú jeho prevádzkovatelia novú výzvu – možnosť skočiť si z neho bungee jumping.

Nová plošina vo výške 260 metrov pribudne ku sklenenému mostu cez Veľký kaňon Čang-ťia-ťie v auguste, napísal server CNN.

Len čo bude plošina otvorená, pôjde o najvyšší skok na lane na svete. Zatiaľ drží primát skok z Macau Tower, kde je možné skočiť z výšky 233 metrov nad zemou.

„Skok z mosta v Čang-ťia-ťie bude výnimočný tým, že sa človeku otvorí pohľad na nezvyčajnú krajinu,“ hovorí Joe Chen, ktorý je námestníkom generálneho manažéra turistického odboru Veľkého kaňonu Čang-ťia-ťie.

„A vďaka sklenenému mostu budú môcť ľudia na ňom vidieť, ako dole pod nimi niekto skáče.“ „Navyše na rozdiel od skoku z Macau Tower nevyžaduje skok z mosta vodiaci kábel, takže budete mať dojem voľného pádu,“ dodal Chen.

Nová atrakcia mala predpremiéru už koncom mája, keď sklenený most hostil propagačný Bungee Jump Challenge. Pozvaní boli nadšenci z celého sveta, medzi ktorými bol napríklad Ollie Headon z Británie, ktorý má za sebou viac ako 200 skokov na viac ako 20 miestach po celom svete, alebo Stephanie Shieldsová, jediná trénerka bungee v Ázii.

Otvorením plošiny pre odvážlivcov sa však rozvoj parku okolo Veľkého kaňonu Čang-ťia-ťie nekončí. Počas nasledujúcich rokov by mala pribudnúť aj nová šmýkačka alebo najdlhšia hojdačka na svete, uviedol Chen.

Sklenená lávka má bezmála pol kilometra. Je najdlhšia svojho druhu na svete.

#mosty #Čína #bungee jumping
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku