Turecko zostáva magnetom pre turistov, očakávajú tam rekordnú návštevnosť

20.07.2018 09:00

Iba do Antalye a jej okolia na južnom pobreží Turecka pricestovalo od začiatku roka letecky 5,83 milióna turistov, čo je o 37 percent viac ako v porovnateľnom období minulého roka. Informoval o tom denník Milat.

Spomínané údaje sú i prekonaním rekordu z roku 2014, a to o viac ako 300.000 návštev­níkov.

V Antalyi a jej okolí očakávajú do konca roka najmenej 14 miliónov turistov a v celej krajine vyše 40 miliónov návštevníkov, čo by malo z cestovného ruchu zabezpečiť Turecku príjmy vo výške 32 miliárd dolárov.

Aj v tejto kategórii platí zatiaľ historický rekord spred štyroch rokov, keď v Turecku strávilo dovolenku asi 36,8 milióna turistov.

Najviac návštevníkov tam pricestovalo v prvých piatich mesiacoch roka z Ruska, Nemecka a Iránu.

Keďže turecko-ruské vzťahy prešli krízovým obdobím po zostrelení ruskej stíhačky pri sýrskych hraniciach tureckými vzdušnými silami v novembri 2015 a turecko-nemecké vzťahy zasa po diplomatickej roztržke zo začiatku roka 2017, v uplynulom období sa tabuľky rekordov v návštevnosti Turecka turistami neprepisovali. Už vlani bol však zaznamenaný posun k lepšiemu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#dovolenka #turecko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku