Otvorili druhý úsek jedinečnej Vážskej cyklomagistrály

Mesto Púchov a kúpeľnú obec Nimnica spája od pondelka nová cyklotrasa dlhá štyri kilometre. Ide o druhý otvorený úsek z jedinečného projektu stokilometrovej Vážskej cyklomagistrály, ktorá po dokončení povedie popri Váhu naprieč celým Trenčianskym krajom, od hranice s Trnavským, až po Žilinský kraj. Prvý úsek dlhý 13,4 kilometra z Hornej Stredy do Nového Mesta nad Váhom otvorili tento rok v máji.

24.10.2018 13:00
debata

Cyklotrasa medzi Púchovom a Nimnicou má komfortnú šírku 4,5 metra, okrem cyklistov ju môžu využívať aj korčuliari či chodci. Popri nej vyrástli okrem gabiónových múrov aj dve nové autobusové zastávky a ďalšia drobná infraštruktúra.

„Očakávame, že cyklotrasa motivuje ľudí vytiahnuť bicykle a spraviť niečo pre svoje zdravie. Verím, že ľudia sa ju rozhodnú využiť aj ako alternatívny spôsob dopravy za prácou či povinnosťami, čím by sa životnému prostrediu opäť o niečo odľahčilo,“ povedal predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška.

Kraj zaplatil za tento úsek 2,9 milióna eur. Cyklotrasa je bezpečne oddelená od priľahlej cesty a automobilovej dopravy nielen výškovým rozdielom, ale aj podpornými gabiónovými múrmi so zábradlím, ktoré ju lemujú v takmer celej dĺžke a miestami dosahujú výšku až šesť metrov.

Na cyklotrasu Púchov – Nosická priehrada nadviažu podľa Veroniky Rezákovej z Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja ďalšie úseky Vážskej cyklomagistrály, na ten medzi Nimnicou a Považskou Bystricou má už kraj vydané právoplatné územné rozhodnutie.

To isté platí o úsekoch Nové Mesto nad Váhom – Trenčín a poslednom úseku, ktorý povedie od Považskej Bystrice až po hranicu so Žilinským samosprávnym krajom. Na výstavbu niektorých ďalších úsekov Vážskej cyklomagistrály chce trenčianska župa využiť financie z európskych fondov.

debata chyba
Viac na túto tému: #cyklotrasa