Košický región chce prilákať viac turistov z Nemecka aj Izraela. Ako na to?

27.10.2018 10:00
Košice
Košice Autor:

Výraznejší prienik na izraelský trh a využitie svetového hokejového šampionátu v budúcom roku na prilákanie nemeckých návštevníkov boli ciele série prezentácií organizácie Košice Región Turizmus v zahraničí.

Konali sa v uplynulých týždňoch v Nemecku a Izraeli za podpory zastupiteľských úradov SR v týchto krajinách. Výsledkom sú podľa košickej krajskej organizácie cestovného ruchu nadobudnuté spolupráce, z ktorých má profitovať cestovný ruch v regióne na východe Slovenska.

Nemeckí turisti patria dlhodobo medzi najsilnejšie zastúpené národnosti na slovenskom území, cestovatelia z Izraela začali na Slovensko výraznejšie prúdiť v ostatných rokoch.

„Oba tieto trhy sú pre nás zaujímavé z iných dôvodov. Nemci ako tradičný zdrojový trh, ktorý s Košickým regiónom spájajú aj rozvinuté podnikateľské aktivity. Navyše, tento týždeň nám pribúdajú dve nové pravidelné spojenia, ktoré náš kraj robia pre Nemcov dostupnejším. A nemožno opomenúť ani blížiace sa hokejové majstrovstvá sveta, keďže nemeckí hokejisti odohrajú základnú skupinu v Košiciach,“ uviedla výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.

Organizácia prezentovala Košický región zástupcom cestovných kancelárií v Berlíne, Mníchove a Lipsku.

Izraelskí turisti začali Slovensko objavovať len nedávno, ich podiel na celkovej návštevnosti ale neustále rastie. Košice Región Turizmus zorganizoval 15. októbra prezentáciu v Tel Avive.

Šesť desiatok hostí tvorili prevažne zástupcovia cestovných kancelárií, ale aj niekoľkí novinári.

„Ich záujem prekonal naše očakávania, čo svedčí o tom, že náš región má čo ponúknuť izraelským turistom. Naša krajina je pre nich tak trochu exotická, najviac ich v nej priťahuje nádherná príroda, ale aj cenová dostupnosť. V Tel Avive sme sa zamerali na odprezentovanie výbornej dostupnosti celého regiónu z Košíc ako príletového bodu. Na základe všetkých absolvovaných stretnutí a rozhovorov chceme rozvinúť intenzívnejšie aktivity smerom na Izrael, ktoré budú zahŕňať aj prípravu špecifických balíkov výletov,“ dodala Vargová Jurková.

#Košický kraj
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku