Môžete vyberať najlepších v cestovnom ruchu v Prešovskom kraji

Verejnosť môže až do 13. januára budúceho roka rozhodnúť o najlepších v cestovnom ruchu v Prešovskom kraji. V online ankete si verejnosť vyberá najlepšie zariadenia, zamestnancov a produkty cestovného ruchu.

17.12.2018 13:30
Prešovský samosprávny kraj, Prešov Foto:
Prešov
debata

Ako informovala Barbora Čechová z Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska, ktorá ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja pripravuje už od roku 2014, hlavnou úlohou je oceniť a motivovať ľudí, ktorí pracujú v cestovnom ruchu v Prešovskom kraji, pomáhajú pri jeho rozvoji a môžu byť vďaka svojim kvalitám vzorom pre ostatných.

Do konca novembra 2018 mohla verejnosť nominovať osobnosti, produkty, zariadenia a zamestnancov, ktorí prispievajú k rozvoju turizmu v kraji.

Navrhovatelia nominácií ostávajú anonymní. Odborná porota rozhodne o ocenených osobnostiach v kategóriách celoživotný prínos, vzdelávanie v cestovnom ruchu, podnikanie a rozvoj cestovného ruchu v samospráve. Odborníci tiež rozhodnú o udelení ocenenia Naj produkt cestovného ruchu 2018.

Verejnosť v online hlasovaní vyberá najlepšie kultúrno-náučné zariadenie (atrakcia), Naj informačné zariadenie, Naj reštauráciu, Naj ubytovacie zariadenie, Naj zamestnanca a jeden najobľúbenejší produkt.

Online hlasovanie odštartovalo 14. decembra 2018 a bude do 13. januára 2019 na stránke www.severovychod.sk.

„Kvalitné služby, ochotný personál a atraktívne produkty lákajú návštevníkov a podpisujú sa na raste turizmu v regiónoch i celom kraji. Už nominácie v týchto kategóriách sú uznaním dobre odvedenej práce,“ uviedol riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Kategória naj produkt zároveň hlasujúcim predstavuje zaujímavé produkty a aktivity, ktoré prispeli k rozvoju turizmu a pomáhajú zvýšiť návštevnosť jednotlivých lokalít.

Napríklad v Bardejovských Kúpeľoch je to rodinný singletrack, v Múzeu TANAP-u v Tatranskej Lomnici pribudla ojedinelá atrakcia – medvedí brloh.

Investovalo a inovovalo sa aj v Bežeckom areáli na Štrbskom Plese. K nominovaným produktom patrí tiež nová expozícia Svet dávnych vekov v Kaštieli v Hanušovciach nad Topľou, rozsiahla obnova donjonu na Šarišskom hrade a ďalšie.

Víťazi si ocenenia prevezmú už tradične na najväčšej slovenskej výstave cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave, v expozícii Prešovského kraja, vo štvrtok 24. januára 2019.

debata chyba
Viac na túto tému: #cestovný ruch #turizmus #Prešovský kraj