Ľadový expres odvezie ľudí za športom

, 23.01.2019 12:30
ľadový expres
Ľadový expres vyrazí z Košíc prvýkrát už najbližšiu sobotu. Autor: ,

Lyžiarov, korčuliarov a milovníkov turistiky odvezie najbližších päť sobôt k atraktívnym strediskám v Slovenskom raji Ľadový expres.

Špeciálny turistický vlak vypraví Železničná spoločnosť Slovensko v spolupráci s organizáciou Košice Región Turizmus.

Prepravná kapacita jednej jazdy bude 144 osôb, cestujúci budú môcť využiť v lyžiarskych strediskách zľavy na skipasy.

„Vlak zastaví v zastávkach pri lyžiarskych strediskách Mlynky Gugel a Biele vody, SKI Mraznica a SKI Telgárt. Celá lokalita tiež ponúka dobré možnosti pre bežecké lyžovanie, za všetky spomeniem čerstvo sprevádzkovaný areál pri Dobšinskej ľadovej jaskyni. Mraznica je určená pre korčuliarov, ponúka nové kryté klzisko a zaujímavú atrakciu, ktorou je snehové mravenisko,“ uviedla Lenka Vargová Jurková, výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus.

Doplnila, že do strediska Mraznica bude premávať kyvadlový autobus zo železničnej stanice Nálepkovo. „Zaujímavé zjazdovky ponúkajú strediská Mlynky – Gugel a Mlynky – Biele vody, ale lákať bude akiste aj SKI Telgárt, kde chystajú aktivity pre deti i dospelých,“ dodala Vargová Jurková.

Predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka ocenil dobrú spoluprácu s podnikateľmi, ktorí sa zapojili do projektu. „Aktivita prinesie rozvoj cestovného ruchu, čo by do budúcnosti mohlo regiónu pomôcť aj pri možnom zvýšení zamestnanosti,“ podotkol Trnka.

Vlak bude premávať počas piatich sobôt od 2. februára do 2. marca zo železničnej stanice v Košiciach do železničnej stanice Červená Skala a späť.

Nástup alebo výstup bude možný po celej trase na zastávkach alebo staniciach Kysak – Margecany – Gelnica – Nálepkovo – Mlynky – Dedinky – Stratená – Dobšinská ľadová jaskyňa – Telgárt, penzión – Červená Skala.

Odchod z Košíc bude o 7.55 s príchodom do Červenej Skaly o 10.28. Vlak vyrazí späť o 15.43 s príchodom do Košíc o 18.46.

V predaji sú len obojsmerné lístky, pričom cena lístka je jednotná, bez ohľadu na nástupnú a výstupnú stanicu.

Dospelí zaplatia 12 eur, deti od 3 do 18 rokov, seniori nad 62 rokov, držitelia preukazu ŤZP a ich sprievodcovia 8 eur. Deti do 3 rokov bez nároku na sedadlo vo vlaku cestujú zadarmo.

Spolupráca oboch spoločností nadväzuje na úspešný letný projekt, keď na trase medzi Košicami a Dobšinskou ľadovou jaskyňou prepravili počas dvoch mesiacov viac ako 2 600 cestujúcich.

Ľadový expres je prvým zo štyroch mimoriadnych turistických spojov, ktoré budú z Košíc premávať počas tohto roka.

V apríli a máji je pre turistov pripravený Gemerský expres, v lete to bude osvedčená letná verzia Ľadového expresu na juh Slovenského raja a v septembri, v čase vinobrania, vyrazí do Tokajskej vinohradníckej oblasti Tokajský expres.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vlak #Košice #lyžovačka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku