Spišský hrad a expozície Spišského múzea vlani navštívilo 245 000 ľudí

04.02.2019 11:15
Spišská Kapitula, Spišský hrad
Spišská Kapitula, v pozadí Spišský hrad. Autor:

Minulý rok navštívilo Slovenské národné múzeum - Spišské múzeum v Levoči (SNM-SM) takmer 245.000 hostí. Dáša Uharčeková Pavúková zo SNM-SM informovala, že najväčšia atrakcia múzea, Spišský hrad, bol otvorený od 26. marca do 18. novembra a jeho bránami prešlo necelých 211.500 návštevníkov.

Je to o približne tisíc menej ako v roku 2017, uviedla Uharčeková Pavúková s tým, že napríklad kultúrny festival Leto na hrade, ktorý patril k najnavštevo­vanejším podujatiam, si vlani pozrelo takmer 47.500 ľudí.

Najúspešnejšie podujatia boli okrem toho Slávnostné otvorenie letnej turistickej sezóny na Spišskom hrade, Noc múzeí, divadelné piatky, Tajomné noci na hrade so živými sochami či Škola princezien a medzinárodný festival súHRADnice 2018.

Expozície v Levoči – historickú radnicu, Dom Majstra Pavla a výstavné siene prilákali spolu niečo viac ako 33.000 turistov. V roku 2018 sme ponúkli milovníkom umenia a histórie 12 výstav ako napr. Miznúca krása či MIZNÚCA KRÁSA či LÖCSE 1918 LEVOČA 1919 k pripomenutiu si výročia vzniku Československej republiky.

V septembri 2018 sa začala na Spišskom hrade veľká investičná akcia, realizácia I. časti I. etapy rekonštrukcie, ktorá sa týka predovšetkým inžinierskych sietí a kapitánskeho domu. Práce by mali dohromady trvať maximálne 18 mesiacov.

Spišský hrad je počas zimy zatvorený, opäť ho sprístupnia verejnosti, keď to dovolí počasie. Slávnostné otvorenie letnej turistickej sezóny na hrade je naplánované na 4. mája, okrem toho pripravujeme 18. mája Noc múzeí a nočné predstavenie so živými sochami a začiatkom júna aj tradičný animačný program pre školy pod názvom Hradohranie, uzavrela Uharčeková Pavúková.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Spišský hrad
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku