Jarné prázdniny v Žilinskom kraji spestrí aj Týždeň slovenských knižníc

Besedy, tvorivé dielne či zážitkové čítania pre všetky vekové kategórie ponúka Týždeň slovenských knižníc v knižniciach Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) počas jarných prázdnin, ktoré začali v pondelok, informovala hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

04.03.2019 13:00
debata

Doplnila, že v Krajskej knižnici v Žiline sa bude každý pracovný deň od 10. hodiny zážitkovo čítať pre deti od štyroch rokov na rôzne témy. „Detičky budú cestovať rozprávkami, naučia sa starať o svoje zúbky, dozvedia sa ako fungujú dopravné pravidlá, ale aj ako sa správať slušne. Zapísať sa na rok bezplatne budú môcť čitatelia do 15 rokov. Rozprávkové prázdninové dopoludnie i tvorivé výtvarné dielne čakajú na deti v Kysuckej knižnici v Čadci a v Oravskej knižnici Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne. Pripravené sú aj výstavy, autorské besedy so spisovateľmi a kurzy tréningov pamäti,“ uviedla hovorkyňa ŽSK.

„Po dobrej knihe či zaujímavej besede budú môcť deti spoznávať súhvezdia a sledovať to najkrajšie a najzaujímavejšie, čo hviezdna obloha ponúka. Večerné prázdninové pozorovania hviezd budú v pracovných dňoch od 18.30 h v Kysuckej hvezdárni v Kysuckom Novom Meste aj v Pozorovateľni na Malom diele v Žiline,“ dodala Remencová.

Pripomenula, že Bábkové divadlo Žilina (BDŽ) uvedie v piatok 8. marca premiéru divadelnej hry Dievčatko Momo a ukradnutý čas. „Ak sa budete chcieť po celom dni na chvíľu zastaviť a pozrieť si niečo nové, určite si nenechajte ujsť premiéru BDŽ. Zábavným a interaktívnym spôsobom vás prenesie do starého divadla, v ktorom zastal čas. Spracovanie príbehu je vhodné pre deti od 8 rokov,“ uzavrela hovorkyňa ŽSK.

debata chyba
Viac na túto tému: #jarné prázdniny #Žilinský kraj