V národnom parku Cinque Terre dostanú turisti v žabkách pokutu

05.03.2019 15:54
cinque
Manarola, Cinque Terre. Autor:

Turistom, ktorí na značené chodníky v talianskom národnom parku Cinque Terre zamieria so žabkami či balerínkami na nohách, bude v nadchádzajúcej sezóne hroziť vysoká pokuta.

Správcovia parku zapísaného na zozname prírodných pamiatok UNESCO sa k neobvyklému kroku rozhodli po skúsenostiach s návštevníkmi, ktorí sa kvôli nevhodnej obuvi v horách zranili, informoval denník La Repubblica.

Peším turistom, ktorí sa vydajú obdivovať krásy ligúrskej prírody s nevhodnými topánkami na nohách, bude odteraz hroziť pokuta od 50 do 2 500 eur. V prvej fáze však budú strážcovia parku turistov iba informovať, až neskôr hodlajú pristúpiť k skutočnému udeľovaniu pokút.

Ľudia so žabkami či papučami na nohách sa podľa riaditeľa parku Cinque Terre Patrizia Scarpelliniho v hornatom teréne často zrania a ich transport do nemocnice, ktorý je mnohokrát možný len pomocou vrtuľníka, je značne nákladný.

„Problém je, že si mnohí myslia, že sú pri mori, a vyrážajú na výlet v žabkách, ako by boli v Riccione,“ povedal Scarpellini s odkazom na jedno z najznámejších talianskych prímorských letovísk v blízkosti Rimini.

Scarpellini očakáva, že sa v tohtoročnej sezóne, ktorá potrvá od apríla do októbra, do parku Cinque Terre na pešie túry vydá oveľa viac ľudí ako v minulom roku. Mesto La Spezia, ktoré je hlavnou vstupnou bránou do parku, odhaduje, že tento rok sa namiesto 450 000 turistov v jeho prístave vylodí – predovšetkým z veľkých výletných lodí – až 750 000 turistov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#národný park #balerínky #žabky #Cinque Terre #nevhodná obuv
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku