Cyklotrasy v Trnavskom kraji dostanú nové značenie

12.04.2019 12:55
bicykel, elektrobicykel, cyklistika, mama, syn,...
Ilustračné foto. Autor:

Trnavský samosprávny kraj obnoví značenie na viac ako 250 kilometroch cyklotrás na celom svojom území. Viac ako 60-tisíc eur na tento projekt dá kraj z vlastného rozpočtu.

Úplne nové alebo obnovené značenie dostane 23 úsekov cyklotrás. Obyvatelia a návštevníci kraja sa môžu tešiť na zaujímavé trasy, napríklad okružnú trasu spájajúcu Galantu s vodnými mlynmi pri Malom Dunaji alebo cyklotrasu uprostred vinohradov medzi Hlohovcom a Sereďou. Značenie cyklotrás chcú stihnúť počas tohtoročného leta.

„Náš kraj má výborné predpoklady pre cyklodopravu, a preto bude župa ďalej nielen budovať cyklotrasy, ale rovnako chceme zveľaďovať aj podpornú infraštruktúru tak, aby sme vyšli v ústrety všetkým fanúšikom cykloturistiky. Zároveň je to ďalší krok, ktorým podporíme rozvoj cestovného ruchu a podporíme náš kraj ako atraktívnu destináciu pre návštevníkov,“ povedal predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#cyklotrasy #Trnavský kraj
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku