Na Strečne otvorili turistickú sezónu, návštevníkov lákajú aj na gotickú kaplnku

29.04.2019 13:00
Strečno
Strečno. Autor:

Najmä zreštaurovanou gotickou kaplnkou, ale i stredovekou dedinou Pasekou či výstavou pohľadníc hradu Strečno a Starhradu a výstavou fotografií Strečna chce prilákať hrad Strečno do svojich priestorov návštevníkov počas tohtoročnej letnej turistickej sezóny.

Otvorili ju v nedeľu programom pre malých i veľkých, informovala kastelánka hradu Katarína Repáňová.

V programe sa predstavili lukostrelci, delostrelci, slúžka Tereza a nechýbali ani slávne bosniaky Žofie Bosniakovej.

Na hradnom nádvorí si návštevníci mohli vytlačiť vlastnú mincu a pochutiť si na stredovekej kuchyni. V oddychovej zóne pod hradom sa predstavil Detský folklórny súbor Lieska.

Zreštaurovaná kaplnka by mala patriť k najväčším lákadlám hradu.

„Kaplnka patrí k najpôsobivejším miestam na hrade. Obnova interiéru bola financovaná z prostriedkov Žilinského samosprávneho kraja a Ministerstva kultúry SR,“ dodal riaditeľ Považského múzea v Žiline Michal Jurecký.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Strečno #hrad Strečno
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku