Deň detí otvorí v Bardejovských kúpeľoch sériu podujatí letnej sezóny

Atmosféra hier a zábavy čaká najmenších v rámci aktivít pri príležitosti Dňa detí v Bardejovských kúpeľoch. V nedeľu 26. mája sa za každého počasia budú môcť spolu s rodičmi od 13.00 h zabaviť v areáli pred kúpeľnou kolonádou.

25.05.2019 11:00
debata

Kúpele im už po šiesty raz za sebou pripravili viacero rôznych detských atrakcií. Nebudú chýbať ani maľovanie na tvár, modelovanie balónov, rozprávkoví maskoti, súťaže a ďalšie animačné aktivity. Zaskákať si môžu aj v nafukovacom hra­de.

„Obrovský areál im umožňuje vybehať sa a vyšantiť sa do sýtosti. Majú tu i v bežných dňoch k dispozícii detské ihrisko, cyklotrasy, turistické chodníky, obchody, cukrárne a pizzerie. Odhadujeme, že ročne naše kúpele navštívi asi 50.000 detí a liečbu tu absolvuje približne 850 malých pacientov,“ uviedla ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.

Ako povedala, Dňom detí tradične začínajú sériu kultúrnych podujatí, ktoré sprevádzajú kúpeľnú sezónu.

„Jej slávnostné otvorenie pripravujeme v piatok 7. júna, keď sa bude konať požehnanie prameňov a slávnostný galavečer. Požehnanie minerálnych prameňov na kúpeľnej kolonáde bude tradične za účasti zástupcov cirkví v okrese Bardejov – rímskokatolíckej, gréckokatolíckej, pravoslávnej a evanjelickej,“ doplnila Šatanková.

K ďalším podujatiam kúpeľnej sezóny patria Bardejovské kúpeľné dni, Alžbetínsky deň, Pivný festival a Hornošarišský vínny festival. Najvýznamnejším počinom tohtoročného kultúrneho leta je 65. ročník Medzinárodného hudobného leta, ktorý potrvá od 1. júla do 1. septembra.

Bardejovské kúpele v lete navštívi množstvo jednodňových návštevníkov, podľa štatistík je ich približne 200.000 počas sezóny od mája do septembra.

debata chyba
Viac na túto tému: #Deň detí #bardejovské kúpele