Trnavský kraj vlani navštívilo menej turistov ako rok predtým

31.05.2019 13:00

V Trnavskom kraji využilo v minulom roku ubytovacie služby 365-tisíc návštevníkov, viac ako 43 percent z nich prišlo zo zahraničia. Najviac sa ich ubytovalo v okresoch Piešťany, Dunajská Streda a Trnava.

Medziročne prišlo do kraja o 1 700 turistov menej.

Tržby za ubytovanie v kraji dosiahli 38,7 milióna eur a medziročne vzrástli o 6,6 percenta. Priemerná cena ubytovania predstavovala 28,7 eura, medziročne vzrástla o 1,78 eura. Domáci návštevníci zaplatili za noc v priemere 23 eur, zahraniční 35 eur.

Vyplýva to z informácií Štatistického úradu SR, pracoviska v Trnave. Hostia mali k dispozícii 295 ubytovacích zariadení cestovného ruchu, ktoré ponúkali 15 500 lôžok.

Až tretina týchto ubytovacích zariadení je v okrese Dunajská Streda, na ďalších miestach sú okresy Piešťany, Trnava a Senica.

Trnavský kraj navštívilo vlani o niečo menej turistov ako rok predtým. Najväčší pokles bol zaznamenaný v okresoch Dunajská Streda (o 6 671) a Galanta (o 1 530), naopak, nárast zaznamenali ubytovacie zariadenia v okresoch Trnava (o 3 516), Senica (o 2 876) a Hlohovec.

Najviac zahraničných návštevníkov prišlo do Trnavského kraja z Českej republiky, bolo ich viac ako 73-tisíc, ďalej z Nemecka (18-tisíc) a Poľska (8 850).

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#turizmus #Trnavský kraj
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku