Ministerstvo upozorňuje slovenských turistov: V Tirolsku nemôžete odbočiť z diaľnice

28.06.2019 13:00

Cudzinci majú v rakúskom Tirolsku zákaz zísť z diaľnice, aby obišli tvoriace sa dopravné kolóny, prípadne sa vyhli plateniu poplatkov.

Na svojej stránke na to Slovákov využívajúcich rakúske diaľnice upozorňuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

„Toto nariadenie neplatí pre vodičov, ktorí hodnoverne preukážu zámer navštíviť konkrétnu oblasť pri odbočovaní na cesty prvej a druhej triedy,“ dodal rezort diplomacie, ktorý odporúča riadiť sa pokynmi rakúskej polície a diaľničnej spoločnosti.

Zákaz sa týka jednostopových vozidiel, osobných motorových vozidiel aj nákladných vozidiel. Platí len počas víkendov – od soboty 7.00 h do nedele 19.00 h a mal by byť v platnosti do 14. septembra.

Nemecký spolkový minister dopravy Andreas Scheuer už v súvislosti so zákazom uviedol, že vláda pracuje na žalobe proti Viedni. Opatrenie je podľa neho „silno diskriminačné“.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#tirolsko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku