Prvá medzinárodná lanovka sveta spojí Rusko s Čínou za 7 a pol minúty

, 06.08.2019 07:00

Obria lanovka ponad rieku Amur prepraví cestujúcich medzi Ruskom a Čínou za rekordne krátky čas. Cesta medzi mestami Blagoveščensk a Heihe potrvá menej ako 8 minút.

Lanovka bude pozostávať z dvoch tratí, na ktorých budú premávať štyri kabíny. Do každej sa zmestí 60 cestujúcich aj so svojimi batožinami. Cestujúci budú nad zemou len tri a pol minúty, píše Euronews.com.

Táto lanovka bude prvou na svete, ktorá spojí dve krajiny, dva národy a dve kultúry, povedal portálu Dezeen Ben van Berkel, zakladateľ spoločnosti UNStudio, ktorá projekt navrhla.

"Lanovky poskytujú novú formu verejnej dopravy, ktorá je udržateľná, extrémne rýchla, spoľahlivá a efektívna,“ dodal vo vyhlásení podľa Travelandleisu­re.com van Berkel.

Aj keď ide podľa neho o pragmatické riešenie, je veľmi efektné, pretože umožní cestujúcim zažiť úplne nový spôsob dopravy a umožní výhľady na mestá a krajinu, aké sa bežne nenaskytajú.

Začiatok výstavby lanovky a nástupno-výstupných terminálov na oboch stranách hranice je naplánovaný na budúci rok.

Euronews.com; Chinatravelblog­.com; Travelandleisu­re.com

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Čína #Rusko #lanovka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku