Milovníci pohybu si na Liptove vyberú z 800 kilometrov cyklotrás

Milovníci cykloturistiky si na Liptove môžu vybrať z viac ako 800 kilometrov značených cyklotrás rôznej náročnosti. Športové vyžitie si preto v regióne nájdu rovnako nároční cyklisti ako rodiny s deťmi. Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov počas letných prázdnin ponúka aj bezplatné nedeľné cyklovýlety po atraktívnych trasách regiónu.

18.08.2019 22:46
debata

Pri každom organizovanom výlete je k dispozícii sprievodca, ktorý pomáha, informuje turistov o Liptove, a najmä cyklotrase. Zásluhou prítomnosti sprievodcov si cyklisti často trúfnu aj na trasy, ktoré by sami vôbec neabsolvovali.

Na vybraných výletoch je k dispozícii aj cyklobus s vozíkom na bicykle, uviedla pre TASR manažérka OOCR Región Liptov Katarína Šarafínová.

Jedny z najkrajších cyklotrás v regióne sú podľa Šarafínovej v okolí Liptovskej Mary či v miestnych dolinách. Každý si tu nájde niečo pre seba. Keďže majú trasy rôznu náročnosť, na vybrané z nich je možné si výhodne požičať elektrobicykel, ktorý dokáže uľahčiť cyklistiku, doplnila.

Pre milovníkov pohybu je k dispozícii aj mapa cyklotrás v regióne, ktorú nájdu v ubytovacích zariadeniach, aplikácii Liptov alebo na webe.

debata chyba
Viac na túto tému: #cyklistika #cyklotrasy #Liptov