Turistka, ktorú usmrtili kravy, nesie časť viny, rozhodol rakúsky súd

30.08.2019 09:00

Rakúsky súd rozhodol, že nemecká turistka, ktorú v roku 2014 v okolí Innsbrucku udupali kravy na smrť, nesie časť viny, informovala agentúra AFP.

Žena bola v júli 2014 so svojím psom na túre neďaleko od Innsbrucku v rakúskej spolkovej krajine Tirolsko, keď sa k nej rozbehli kravy a udupali ju na smrť. Stádo podľa vyšetrovateľov pravdepodobne rozzúril turistkin pes. Jej manžel a syn obvinili majiteľa kráv z nedbanlivosti.

Krajinský súd v Innsbrucku vo februári tohto roka majiteľovi nariadil vyplatiť turistkinej rodine odškodné, uviedol na svojej webovej stránke denník Südkurier.

Rozhodnutie súdu mohlo podľa AFP uškodiť poľnohospodárstvu a cestovnému ruchu. Farmári v Tirolsku hrozili, že svoje pozemky pred turistami uzavrú.

Súd vyššej inštancie však v auguste 2019 rozhodol, že žena nesie 50 percentný podiel viny. Podľa súdu si mala byť vedomá nebezpečenstva hroziaceho od kráv – najmä tých, ktoré majú teľatá – pri stretnutí so psom.

Turistka si takisto nevšimla varovné tabule, ktoré ľudí vyzývali, aby si od stáda udržiavali odstup. Farmár však podľa AFP vedel, že jeho kravy s teľatami sú útočné a časť pastviny mal ohraničiť plotom.

Odškodné sa na základe rozhodnutia súdu takisto zníži na polovicu a obe strany sa voči verdiktu môžu odvolať.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#turistka #smrť #Rakúsko #kravy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku