Najväčšia air-show na východe: Košice uvidia akrobatické kúsky špičkových pilotov

04.09.2019 13:10

Po roku sa do Košíc vracia najväčšia air-show na východnom Slovensku - Košické letecké dni.

Defilé historických a moderných lietadiel, ako aj akrobatické špeciály si diváci v metropole východu užijú už túto sobotu a nedeľu. V tlačovej správe o tom informovala krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus.

Košické letecké dni sú jedným z najvýraznejšie podporovaných podujatí Košického samosprávneho kra­ja.

„Už vlani sme na Košickom leteckom dni zaznamenali extrémny úspech, navštívilo ho takmer 15-tisíc ľudí. Preto sme sa rozhodli, že podujatie rozšírime na dva dni. Vďaka spolupráci s Letiskom Košice, Aeroklubom Košice a Múzeom letectva čaká na návštevníkov najväčšia letecká udalosť, aká sa na východe počas roka koná. Po minuloročnej skúsenosti sme sa tento rok snažili vylepšiť aj dopravu, takže verím, že na letecký deň nájde cestu každý a prekonáme aj minuloročný rekord v počte návštevníkov,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Diváci sa môžu tešiť na akrobatické kúsky špičkových pilotov Zoltána Veresa a Gyulu Váriho z Maďarska či Artura Kielaka a Macieja Pospieszyńskeho z Poľska, akrobaciu s helikoptérou v podaní Lajosa Imreha a ďalšie zaujímavé mená.

Dejisko Košických leteckých dní sa oproti vlaňajšku nemení, iba mierne posúva. Hlavné dianie sa bude sústreďovať priamo vedľa pristávacej dráhy košického letiska.

Sprievodný program sa bude odohrávať aj v priestore Aeroklubu Košice a otvorené bude tiež Múzeum letectva.

„Pre návštevníkov bude pripravené bude obrovské záchytné parkovisko, na ktoré sa dostanú od hlavnej prístupovej cesty k Letisku Košice. Parkovanie pri Aeroklube ako vlani nebude možné. Zároveň nám Dopravný podnik mesta Košice prisľúbil zhustenie taktu linky MHD číslo 23, ktorá bude medzi 8:00 a 19:00 premávať každú štvrťhodinu,“ spresnil predseda Aeroklubu Košice Ján Magura.

Pre návštevníkov bude tiež pripravená kyvadlová doprava, ktorou sa môžu zdarma prepravovať medzi Letiskom Košice, areálom Aeroklubu a Múzeom letectva.

Program Košických leteckých dní štartuje po oba dni o 11:00 a končí o 18:00.

#lietadlá #Košice #akrobatické lietadlo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku