VIDEO: Unikátny priestor v strede Dunaja navštívi ročne 50-tisíc ľudí

27.09.2019 07:00
Danubiana, polostrov, Dunaj,
Danubiana Autor:

Danubiana - múzeum moderného umenia. Od svojho otvorenia v roku 2000 predstavila diela popredných osobností domácej, európskej a svetovej výtvarnej scény.

Múzeum nájdete 15 kilometrov južne od Bratislavy, blízko mestskej časti Čunovo. Nachádza sa na polostrove, priamo vo vlnách rieky Dunaj.

Otvorili ho 9. septembra 2000 a jeho zakladateľmi sú holandský podnikateľ, zberateľ a mecenáš umenia Gerard Meulensteen a Slovák Vincent Polakovič.

V septembri 2014 predstavili dostavbu Danubiany. Nová budova ponúka návštevníkom permanentnú zbierku, ktorá obsahuje diela slovenských a medzinárodných umelcov. V pôvodnej budove sa výstavy menia každé 3 až 4 mesiace.

Výnimočný je aj sochársky park naokolo múzea a strecha, z ktorej sa návštevníci môžu kochať zaujímavými pohľadmi.

Danubiana podporuje mladých umelcov prostredníctvom výstavy Dunajské bienále, kde sa prezentujú umelci zo 6 podunajských krajín vo veku do 35 rokov.

Každý rok má zaujímavú fotografickú výstavu a minimálne jednu slovenskú výstavu. Primárnym cieľom Danubiany je prezentovať a podporovať stredoeurópske umenie.

Danubiana je symbol modernej Bratislavy a moderného Slovenska. Ponúka spojenie umenia, prírody a architektúry.

Danubiana
Danubiana Autor: Robert Kucmen

Wikipedia.org

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Neobyčajné miesta #Danubiana #cestovanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku