Na veži hradu Šariš pribudol ďalekohľad

Návštevníci hradu Šariš si môžu pozrieť jeho okolie cez ďalekohľad. Na najvyššom mieste hradu, donjone, bol osadený v uplynulých dňoch.

16.10.2019 10:00
debata (2)

Mesto Veľký Šariš je členom Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Šariš a každý rok má možnosť čerpať určitú sumu z jej rozpočtu.

Pre rok 2019 sa radnica rozhodla, že z dotácie a z vlastných zdrojov bude financovať kúpu ďalekohľadu na hrad Šariš.

„OOCR Región Šariš urobila verejné obstarávanie, kúpila ďalekohľad a uzavrela zmluvu o využívaní ďalekohľadu. Pred pár dňami bol ďalekohľad dodaný a namontovaný na najvyššie miesto, na donjone,“ uviedol správca hradu Ladislav Babuščák.

Pomocou ďalekohľadu môžu návštevníci vidieť lepšie do širokého okolia a budú vidieť aj to, čo voľným okom nie je viditeľné.

„Priblíženie ďalekohľadu je 20-násobné. Bol zakúpený aj s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR,“ uviedol Branislav Švorc z OOCR.

„Verím, že aj takými malými krokmi prilákame na náš hrad ešte viac turistov. O podporu turizmu v našom meste sa budeme usilovať naďalej. Hrad sa za posledné roky veľmi zatraktívnil. Veľa prác sa urobilo aj počas tohtoročnej sezóny,“ dodal primátor Veľkého Šariša Viliam Kall.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Veľký Šariš #Šarišský hrad