Horný Zemplín sa stáva atraktívnym i pre turistov zo západu Slovenska

26.11.2019 13:30
kaštieľ, Humenné
Kaštieľ v Humennom. Autor:

Turistické informačné centrá (TIC) na hornom Zemplíne zaznamenali počas tohtoročnej letnej turistickej sezóny zvýšenú návštevnosť zo strany domácich turistov. Medzi nimi dominujú najmä návštevníci zo západnej časti Slovenska. Informovala o tom riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš Michaela Zdražilová.

TIC v Humennom, ktoré sa v tomto roku presťahovalo z priestorov veľkej železničnej stanice do mestského kultúrneho strediska v centre mesta, zaevidovalo, ako uviedla Michaela Dochánová z tlačového referátu mesta, od začiatku roka 1800 návštevníkov.

„Mnohí pochádzali z Českej republiky, Nemecka, Maďarska, Ukrajiny, Francúzska, Poľska, Španielska, Talianska, Veľkej Británie, Grécka či Kanady. Zaujímali sa hlavne o pamiatky v našom meste a jeho okolí, záujem mali aj o tipy na výlety spojené s turistikou,“ spresnila.

Letná sezóna v TIC v obci Zemplínske Hámre v okrese Snina trvala od začiatku mája do konca októbra, otvorené mali šesť dní v týždni.

„Počas otváracích hodín sme si robili štatistiku. Pri infocentre na parkovisku zaparkovalo 1641 áut, na výlet do Vihorlatských vrchov sa vydalo 3436 turistov, z toho 1840 z nich využilo služby infocentra,“ uviedla Zuzana Burdová z TIC Zemplínske Hámre s tým, že najčastejšími cieľmi návštevníkov regiónu boli Sninský kameň nasledovaný Morským okom a Vihorlatom. Veľa turistov zaznamenali zo západného Slovenska.

„Hlavne z okolia Bratislavy, pretože už veľa z nich nechodí do Tatier a hľadajú skôr odľahlé časti Slovenska, ktoré chcú spoznávať. Taktiež sú podľa našich rozhovorov turisti presýtení rôznymi atrakciami a hľadajú skôr ticho, pokoj a miesto bez signálu, kde budú môcť naozaj vypnúť od práce a bežných starostí,“ dodala Burdová.

Do stropkovského TIC v tomto roku okrem najčastejších domácich návštevníkov prišli aj Angličania, Poliaci a Česi.

„Pýtajú sa nás najmä na našu novú vyhliadkovú vežu, kde je a ako sa k nej dostanú,“ uviedla Šimona Zápotocká z TIC Stropkov s tým, že asi najväčší záujem je o informácie týkajúce sa drevených chrámov v okolí. „V lete sa nás turisti často pýtali na Park zvierat, kde sa nachádza a v akom čase je otvorený,“ doplnila.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Zemplín
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku