Vianoce na Modrom Kameni - to bude tradícia, zábava aj romantika

Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarskych kultúr a hračiek pozýva na vianočné podujatie Vianoce na hrade, ktoré sa uskutoční v sobotu 14. decembra 2019 od 15.00 h v sídle múzea na hrade Modrý Kameň.

09.12.2019 13:45
debata

Zažite predvianočnú atmosféru v priestoroch múzea na hrade Modrý Kameň, kde návštevníkov čaká tradícia, zábava aj romantika.

Hrad navštívi Sv. Mikuláš na koči s koňmi. Rozsvieti vianočný strom a okrem darčekov pozve deti previesť sa zimnou krajinou.

Pre najmenších je pripravené pôvabné predstavenie Dobrú chuť vlk v podaní profesionálneho Bábkového divadla Na rázcestí z Banskej Bystrice.

Dospelých zabaví program Tradičné koledy a kultúra Hontu v období adventu so štipkou humoru, pripravený v spolupráci s Hontiansko-ipeľským osvetovým strediskom Veľký Krtíš.

Pokojnú a hrejivú atmosféru sviatkov navodí živý Betlehem so živou hudbou a predstaví jeden z najznámejších príbehov na svete.

Majstrov a kreatívnych návštevníkov zaujme tvorivá dielňa. Nie hocijaká, ale pod taktovkou Patrika Kozmu, ktorý z dreva vyrába neuveriteľné veci. Čo si pre vás pripravil? Uvidíte!

Vôňu a chuť Vianoc zažijete aj na vianočnom trhu plnom maličkostí pre potešenie najmilších. Na predaj budú tiež umelé aj živé vianočné stromčeky.

Vstupné na podujatie je 3 eurá (deti, študenti, dôchodcovia 1,5 eura a deti do 3 rokov a ZŤP zdarma).

Viac informácií nájdete na stránke hradu www.snm.sk/mbkh.

Vianoce na hrade 2019, Modrý Kameň
debata chyba
Viac na túto tému: #Modrý kameň #Mikuláš #advent