Jazdy historickými mašinkami z Popradu do Tatier budú aj počas jarných prázdnin

Veterán klub železníc (VKŽ) Poprad pripravil jazdy historickými električkami Trojča a Kométa aj počas jarných prázdnin.

21.02.2020 11:00

Piatky 21. a 28. februára a 6. marca sme venovali Trojčaťu, ktoré bude jazdiť na trase Poprad-Tatry Starý Smokovec Štrbské Pleso.

Nedele 23. februára a 1. marca sú venované Kométe, ktorá odvezie záujemcov na trase Poprad-Tatry Starý Smokovec Tatranská Lomnica, uviedol prednosta VKŽ Jaroslav Vančo.

Vlaky budú v tieto dni vypravené o 9. hodine z Popradu a naspäť pôjdu o 15.30 h. zo Starého Smokovca, respektíve o 14.42 h. zo Štrbského Plesa.

Historické električky jazdili mimoriadne aj na začiatku roka a jazdy boli veľmi žiadané, keďže obsadenosť bola takmer stopercentná. Aj to bol dôvod, prečo pridali ďalšie počas jarných prázdnin, keď do regiónu zavíta množstvo návštevníkov.

Veľmi nás teší, že sa akcií zúčastňujú nielen náhodní návštevníci Tatier, ale aj výletníci, ktorí k nám merajú cestu práve pre naše jazdy. Účasť zahraničných turistov sa každým rokom zvyšuje, skonštatoval Vančo.

VKŽ je občianske združenie, ktoré spája priaznivcov histórie dopravy vo Vysokých Tatrách a funguje od roku 1983.

Hlavná činnosť spočíva v prevádzkovaní historických koľajových vozidiel, v súčasnosti je v prevádzke okrem Trojčaťa aj Kométa z roku 1913. V staros­tlivosti dobrovoľníkov je však aj Škoduľa, Tatra 49.5, Tučko či vozne lanových dráh zo Skalnatého plesa a Hrebienka.

Naším cieľom je vďaka prázdninovým jazdám na Trojčati a Kométe získať peniaze a opraviť tak ďalšiu električku, ktorá čaká v depe na obnovu.

Červená mašinka Tatra bude súčasťou historických jázd aj v letnom období, keď sa budeme na trati striedať s legendárnou Kométou.

Mimoriadne jazdy sú tiež určené na podporu cestovného ruchu. Sezóna v tomto roku bude výnimočná, keďže budeme môcť vďaka železničným partnerom jazdiť častejšie ako doposiaľ. Cestujúci sa budú mať na čo tešiť, dodal Vančo na záver.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #jarné prázdniny #historický vlak