Experti sa zhodli: Toto je najbezpečnejšia letná dovolenka

, 09.07.2020 07:00
stan, stanovanie, turistka, cestovateľka, ráno,...
Ilustračné foto. Autor:

Nový koronavírus sa darí krotiť, no hrozba je stále tu a opatrnosť je na mieste. Leto sa však blíži a mnohí premýšľajú, ako si užiť dovolenku a zároveň neohroziť svoje zdravie. Odborníci majú jasnú odpoveď - choďte kempovať.

Preplnené rezorty sú nateraz úplnou chimérou, viaceré krajiny pozvoľna otvárajú svoje hranice a snažia sa turistov prilákať do rezortov, kde platia prísne protiepidemio­logické pravidlá.

Stále však platí, že najbezpečnejší kontakt s ľuďmi je žiadny alebo minimálny. Dokonalé útočisko pred vírusom poskytuje šíra príroda, a odborníci sa zhodujú, že toto leto by malo byť v znamení stanov, karavanov, karimatiek a spacích vakov.

Táborenie v kruhu rodiny či s hŕstkou najbližších priateľov – za podmienky dodržiavania hygienických pravidiel – je ideálnym spôsobom, ako načerpať sily, oddýchnuť si, no zároveň ostať v izolácii zelenej náruče matky prírody.

Podľa odborníkov medzi ďalšie činnosti s nízkym rizikom nákazy patrí cvičenie či pobyt na dostatočne veľkej pláži, kde sa dá zachovávať primeraný odstup od ďalších dovolenkárov. Naopak, medzi viac rizikové aktivity patrí navštevovanie klubov, bohoslužieb, prípadne nákupných centier.

Matadornetwor­k.com

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#stanovačka #letná dovolenka #koronavírus #kempovanie #Covid-19
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku