Cyklotrasa z Trenčína do Nového Mesta nad Váhom bude stáť viac ako 4 milióny

Sedem mesiacov potrvá výstavba cyklotrasy, ktorá spojí Nové Mesto nad Váhom s krajským mestom Trenčín. Viac ako 21-kilometrový úsek postaví za takmer 4,2 milióna eur spoločnosť Strabag, s. r. o., ktorej zástupcovia v utorok 2. júna prevzali stavenisko.

03.06.2020 13:00
debata

Stavba je financovaná z prostriedkov Integrovaného regionálneho operačného programu a Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) sa bude na projekte finančne podieľať piatimi percentami celkových oprávnených výdavkov.

Súčasťou cyklotrasy, ktorá je prevažne vedená v nenáročnom teréne popri Biskupickom kanáli, budú aj tri cyklistické odpočívadlá s prístreškom a mobiliárom.

Budúca cyklotrasa je v poradí tretím z ôsmich úsekov Vážskej cyklomagistrály. Cyklisti už aktívne využívajú viac ako 13-kilometrový úsek medzi Hornou Stredou a Novým Mestom nad Váhom a druhý rok aj štvorkilometrové prepojenie Púchova s Nosickou priehradou.

Po kompletnom dobudovaní bude Vážska cyklomagistrála merať 100 kilometrov a spojí hranice Trenčianskeho kraja so Žilinským a Trnavským krajom.

debata chyba
Viac na túto tému: #Trenčín #cyklotrasa #Nové Mesto nad Váhom
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy