Egypt napriek novým prípadom koronavírusovej infekcie uvoľňuje opatrenia

28.06.2020 23:45

Egypt uvoľnil v sobotu mnoho opatrení zavedených v dôsledku koronavírusovej pandémie a aj napriek stálemu výskytu nových prípadov tejto nákazy sa opäť po vyše troch mesiacoch otvorili kaviarne, kluby, telocvične a divadlá, píše agentúra AP.

Vláda povolila takisto aj otvorenie mešít a chrámov. Kabinet prezidenta Abdala Fattáha Sísího sa úpenlivo snaží udržať egyptskú ekonomiku, ktorá je touto epidémiou znateľne zasiahnutá.

V piatok Medzinárodný menový fond (MMF) odobril Egyptu ďalšiu pôžičku vo výške 5,2 miliardy dolárov. Už predtým MMF tejto severoafrickej krajine sľúbil na zmiernenie negatívneho pôsobenia koronakrízy na hospodársku sféru 2,8 miliardy.

Káhira už v polovici júna oznámila, že Egypt od 1. júla otvorí všetky svoje letiská, ktoré v rámci opatrení proti šíreniu nového druhu koronavírusu uzavrel v marci.

Ministerstvo pre civilné letectvo vtedy zároveň uviedlo, že pre zahraničných turistov otvorí tri provincie v prímorských oblastiach, v ktorých je nízky výskyt nákazy.

Návštevníci z krajín s vysokým výskytom nákazy budú musieť ešte pred príchodom do Egypta podstúpiť test na prítomnosť koronavírusu.

V lietadlách, na letiskách a v hoteloch budú platiť mimoriadne hygienické a preventívne opatrenia, aby sa zaistila bezpečnosť zahraničných turistov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#koronavírus #Egypt #Covid-19
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku