Vedci ukázali prstom na najnebezpečnejšie sedadlo v lietadle. Vyhýbajte sa mu

, 06.08.2020 07:00
cestovanie, lietadlo, nohy, trombóza
Ilustračné foto. Autor:

Aj keď sa momentálne lietanie neodporúča, ak už musíte cestovať, vyhnite sa tomuto miestu za každú cenu.

Lietanie je stále veľmi riskantné, dokonca aj keď sa niektoré krajiny znova otvárajú a letecké linky obnovujú. V lietadle je nemožné dodržať odporúčané spoločenské odstupy, no stále existujú viac a menej bezpečné sedadlá.

Odborníci odporúčajú vyhýbať sa miestam pri uličke, píše Bestlifeonline.

Aj keď tieto miesta poskytujú viac vytúženého miesta na nohy a prípadne možnosť bezproblémového odchodu na toaletu, sedenie na týchto miestach vystavuje pasažierov zvýšenému riziku nákazy. Okoloidúcim sa prakticky nepodarí nedotknúť sa žiadneho sediaceho.

Okolo totiž chodia hore-dole letušky aj ostatní cestujúci smerujúci na toaletu a z nej naspäť. Navyše, ľudia sediaci pri uličke najčastejšie aj vstávajú. Podľa štúdií prejde počas letu uličkou 80 % pasažierov sediacich na sedadlách pri uličke, 60 % pasažierov zo stredných sedadiel a 40 % pasažierov zo sedadiel pri okne.

Ak teda hľadáte najbezpečnejšie miesto v lietadle, vyberte si sedadlo pri okne. Vedci hovoria, že cestujúci, ktorí sedia pri okne a nevstávajú počas letu, majú najnižšie riziko nákazy.

Mnoho leteckých spoločností v poslednej dobe aj prestalo predávať stredné miesta, a tak pasažieri sediaci pri okne majú ešte viac súkromia a bezpečnosti.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#lietanie #lietadlo #koronavírus #Covid-19
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku