Vyvrcholením leta na Oravskom hrade bude nočná prehliadka na motívy Drakulu

Letná sezóna na Oravskom hrade vyvrcholí nočnou prehliadkou. Podujatie na motívy Drakulu, upíra Nosferatu, sa uskutoční na budúci piatok 28. augusta. Správcovské Oravské múzeum Pavla Országha Hviezdoslava o tom informuje na oficiálnej webovej stránke.

26.08.2020 13:00
Oravský hrad Foto:
Vysvietený Oravský hrad. Ilustračné foto.
debata

„Všetci hradní duchovia čakajú spolu s Drakulom na ich najväčšiu slávnosť, ktorou je nočná prehliadka. Návštevníci sa môžu tešiť na napínavý program, pri ktorom sa im zatají dych. Upír Nosferatu, ktorý bol inšpiráciou pre prvý nemý horor na svete, natočený v roku 1922 na Oravskom hrade, si príde urobiť na hrad poriadok,“ píšu múzejníci na stránke.

Vstupy do hradu budú v čase od 20.00 h do 1.30 h každých 15 minút. Podujatie nie je vhodné pre deti do 15 rokov.

Oravský hrad, ktorý postavili na skale nad riekou Orava v Oravskom Podzámku ako „orlie hniezdo“, je jednou z turistických atrakcií severného Slovenska.

Hrad začali budovať na mieste starého dreveného hrádku po tatárskom vpáde v roku 1241. Tvorí ho rad budov sledujúcich tvar hradného vrchu a brala.

V roku 1556 sa dostal do rúk Thurzovcom, ktorí uskutočnili jeho najrozsiahlejšiu prestavbu. Dnešnú podobu dostal v roku 1611.

debata chyba
Viac na túto tému: #Oravský hrad
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy