Celebrity s dvojitým občianstvom: Rakúske, nemecké či gabonské

, 24.10.2020 07:00

Aj keď žijú v jednej krajine, srdce ich ťahá preč. Dvojité občianstvo si vybavili alebo dostali ako poctu a poriadne si to užívajú.

V poslednom čase médiami prešla správa, že hollywoodsky herec Tom Hanks a jeho manželka Rita Wilson sa stali občanmi Grécka, a tak im k americkému pribudlo aj ďalšie, „európske občianstvo“. Nie sú to však jediné známe tváre, ktoré si užívajú viacnásobné občianstvo.

Americký herec Tom Hanks pomáhal pri zháňaní peňazí pre obete silného lesného požiaru v okolí Atén z roku 2018, a tak ako poďakovanie dostal spolu s manželkou a dvoma deťmi od Grécka nový pas. Tomova manželka Rita má grécke a bulharské korene.

Herečka Salma Hayek má mexické a americké občianstvo. Narodila sa v mexickom meste Coatzacoalcos, do rodiny španielskej matky a libanonského otca.

Herečka Salma Hayek
Herečka Salma Hayek Autor: SITA/AP, Jordan Strauss

Zabávač Jim Carrey je pôvodom Kanaďan z mesta Newmarket. Občanom USA sa stal v roku 2004.

Herec Jim Carrey.
Herec Jim Carrey. Autor: SITA, Charles Sykes

Charlize Theron pochádza z Juhoafrickej republiky, americké občianstvo získala v roku 2007. Držiteľka Oscara patrí medzi najlepšie platené herečky.

Herečka Charlize Theron
Herečka Charlize Theron Autor: SITA/AP, Evan Agostini

Pamela Anderson, ktorú preslávili červené plavky na kalifornských plážach, pochádza z Kanady, no je aj americká občianka.

Pamela Anderson
Pamela Anderson Autor: SITA/AP, Joel C Ryan

Herečka Sandra Bullock žila ako dieťa 12 rokov v Nemecku, jej mama Helga Meyer bola Nemecka a dodnes hovorí plynulo nemecky. Niet divu, že Sandra má dvojité občianstvo, americké a od roku 2009 aj nemecké.

Herečka Sandra Bullock
Herečka Sandra Bullock Autor: SITA/AP, Charles Sykes

Známy silák Arnold Schwarzenegger sa narodil a vyrastal v rakúskej dedine Thal bei Graz. Keď sa presťahoval do USA a stal sa slávnym akčným hrdinom, pridal si k rakúskemu aj americké občianstvo.

Herec Arnold Schwarzenegger
Herec Arnold Schwarzenegger Autor: SITA/AP, Chris Pizzello

Americký raper Ludacris si v januári roku 2020 pridal k americkému občianstvu aj gabonské. Spolu s ním aj jeho matka a dve dcéry. Jeho manželka Eudoxie Mbouguiengue z Gabonu pochádza.

Raper Ludacris
Raper Ludacris Autor: SITA/AP, Eric Jamison

Prvá dáma Spojených štátov, Melania Trump, pochádza zo Slovinska. Okrem amerického má tak aj slovinské občianstvo.

Melania Trump
Melania Trump Autor: SITA/AP, Evan Vucci

Cheapism.com

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#dvojité občianstvo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku