Pomôcť turizmu na dolnom Zemplíne majú zábery z vtáčej perspektívy

23.10.2020 11:00

Vzbudiť záujem verejnosti o región dolného Zemplína je ambíciou práve vznikajúcej fotopublikácie Michalovce a okolie z neba.

Letecké snímky predstavujú oblasť ako krajinu jazier, i ako región s bohatým zastúpením kultúrnych a historických pamiatok. Podľa slov Andrey Farkašovej z vydavateľstva CBS sa na vzniku publikácie môže podieľať aj široká verejnosť.

„Zemplínska šírava, pôvodne nazývaná aj ako Vihorlatská nádrž, má povesť najteplejšieho kúta v celej krajine. Nielen svojimi lákavými plážami, ale aj najviac teplými slnečnými a tropickými dňami ponúkala miesto pre oddych miliónom ľudí, ktorí sem cestovali,“ pripomenula Farkašová potenciál regiónu, ktorý bol v druhej polovici 20. storočia jednou z najpopulárnejších turistických destinácií v rámci Slovenska.

„V súčasnosti už tieto davy nanešťastie odišli,“ dodala s tým, že vznikajúca fotopublikácia chce dať oblasti „novú príležitosť, ako sa prezentovať v tom najkrajšom svetle“.

Okrem prírodných zaujímavostí v podobe Vinianskeho jazera, Zemplínskej šíravy, Senianskych rybníkov či Morského oka, publikácia z vtáčej perspektívy predstaví aj Viniansky hrad, kaštieľ Sirmaiovcov v Rakovci nad Ondavou alebo Chrám presvätej trojice v Zalužiciach.

Na publikácii sa môže podieľať aj široká verejnosť. „Budeme vďační za každý podnetný nápad či tip pre tvorbu tejto publikácie,“ uzavrela Farkašová.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Zemplín #turizmus #Michalovce
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku