Múka, voda, kvasnice, soľ a kus savoir‑faire. Budú bagety kultúrnym dedičstvom?

Fujara, terchovská muzika, horehronský viachlasný spev, bábkarstvo, modrotlač... Aj Slovensko má už v zozname UNESCO niekoľko zaujímavých zápisov. Najnovšie sa do prestížneho katalógu usilujú zapísať svoje diela francúzski pekári.

, 11.03.2021 07:00
jedlo, strava, výživa, bageta, jesť, jedenie Foto:
Ilustračné foto.

Zmes pšeničnej múky, vody, droždia, soli. Bagety, ktoré sú rovnako ako Eiffelovka symbolom Francúzska, sa čoskoro môžu pridať na zoznam kultúrnych pokladov UNESCO, informuje CNN.

Dekrét francúzskej vlády z roku 1993 nariadil, že „tradičné“ bagety musia byť vyrobené iba z týchto štyroch klasických surovín, pripomína The Local. Kysnutie cesta by malo trvať 15 až 20 hodín pri teplote medzi 4 až 6 stupňami Celzia.

Vo Francúzsku sa denne predá asi 6 miliónov bagiet, píše News.sky. Dominique Anract, prezident pekárskej federácie, však uviedol, že kultúrny zvyk je ohrozený. Od 50. rokov minulého storočia sa zatvorilo asi 30 000 pekární, keď ich v konkurencii porazili supermarkety.

Pekári tvrdia, že tradičný remeselný podlhovastý bochník, ktorého nákup v miestnej pekárni je po celé desaťročia rituálom francúzskeho každodenného života, z pultov obchodov, dokonca aj vo Francúzsku, vytláčajú mrazené polotovary, ktoré sa vyrábajú v obrovských množstvách na montážnych linkách.

Upiecť skvelú tradičnú bagetu je pritom umenie mnohých tajomstiev a zručností – savoir‑faire – a dlhoročných skúseností. „Vyžaduje si to čas, správny postup, správny spôsob pečenia, dobrú múku bez prísad,“ povedal majiteľ ôsmich pekární Mickael Reydellet.

Preto Konfederácia francúzskych pekárov požiadala o zaradenie francúzskej bagety do indexu nehmotných pokladov OSN.

Tradičné pečivo sa tak ocitlo v súboji o zápis do registra spolu s ďalšími francúzskymi skvostami – pozinkovanými strechami Paríža a vínnym festivalom Biou d'Arbois v regióne Jura, píše France24.

Francúzska ministerka kultúry predloží svoje odporúčanie prezidentovi ešte v marci.

Pekári sa za svoje výrobky bijú a argumentujú, že registrácia do zoznamu UNESCO by chránila know-how, ktoré sa dedilo po generácie, a bageta by tak bola chránená pred podvodníkmi.

V indexe nehmotného dedičstva UNESCO sa pritom už podobné receptúry nachádzajú, napríklad v podobe starodávnych techník prípravy plackového chleba v Iráne a Kazachstane či neapolského umenia točenia pizze.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Zoznam svetového dedičstva UNESCO #UNESCO #Nehmotné kultútne dedičstvo #Francúzsko #bageta