Na Kunovskej priehrade pribudnú nové atrakcie - lanové centrum s mraveniskom

V rekreačnej oblasti mesta Senica na Kunovskej priehrade pribudne športovo-zábavná atrakcia, ktorou je lanové centrum s mraveniskom, informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

28.05.2021 11:00
debata

Lanové centrum sa bude nachádzať hneď na začiatku rekreačnej zóny. Športová atrakcia bude inštalovaná pomedzi existujúce stromy, ktoré budú doplnené o stĺpy z agátovej guľatiny.

K stromom budú neinvazívnou metódou ukotvené drevené prvky a lanové prekážky pomocou drevených kolíkov a lanového ukotvenia.

Pri nízkom lanovom centre nie je potrebná dopadová plocha, keďže nohy lezcov sú vo výške približne 60 centimetrov. Nie je potrebný ani istiaci systém a obslužný personál.

„Postupne sa snažíme zvyšovať atraktivitu tejto prímestskej rekreačnej oblasti. Počítame s tým, že atrakcie budú môcť návštevníci využívať už túto letnú turistickú sezónu. Kunovská priehrada je vyhľadávanou lokalitou, a preto do jej vybavenosti rok čo rok investujeme, aby sme umožnili jej rozvoj a podporili turizmus,“ uviedol primátor mesta Martin Džačovský.

Nové atrakcie sa zrealizujú z rozpočtu Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie, do ktorej senická samospráva pravidelne prispieva dobrovoľným členským príspevkom. Cena za dodanie a inštaláciu atrakcií predstavuje 29.037,52 eura a dodávateľskou firmou je spoločnosť Unipark.

"Organizácia minulý rok prispela k rozvoju priehrady zakúpením kajakov, paddleboardov a šliapadiel. Teší ma, že mesto postupuje systematicky a spoločnými silami môžeme rozšíriť možnosti pre aktivity návštevníkov rekreačnej oblasti aj v roku 2021, informoval výkonný riaditeľ OOCR Záhorie Martin Lidaj.

Nízke lanové centrum s takmer 50-metrovou sústavou lanových prekážok bude fungovať ako prekážková dráha s náučným charakterom. Stavba bude nadväzovať na existujúci náučný chodník v tejto časti areálu Kunovskej priehrady. Lanové centrum bude dopĺňať mravenisko s priemerom 13 metrov, s preliezacím tunelom a veľkými drevenými maketami mravcov.

„Podobná atrakcia nie je široko-ďaleko. Je dobré, ak región vie ponúknuť rôznorodé zážitky či atrakcie aj pre rôzne vekové kategórie. Tým je vyššia šanca, že turista v oblasti zostane dlhšie a ubytuje sa aspoň na jednu noc,“ doplnil Lidaj.

debata chyba
Viac na túto tému: #Senica