Liptovské múzeum malo v lete pomerne slušnú návštevnosť, zhodnotil riaditeľ

Liptovské múzeum malo toto leto napriek viacerým obmedzujúcim okolnostiam pomerne slušnú návštevnosť, zhodnotil jeho riaditeľ Michal Kovačic.

05.11.2021 14:00

Ako dodal, desať expozícií múzea v dvoch liptovských okresoch bolo cez leto otvorených prakticky každý deň. Najvyššiu návštevnosť dosiahlo Múzeum liptovskej dediny v Pribyline, ktoré vygenerovalo približne 70 percent z výšky vybratého vstupného za celé Liptovské múzeum.

Najväčší stredoveký hrad na Liptove – Likava a archeoskanzen Liptovská Mara Havránok sa na celkovej návštevnosti podieľali približne po desať percent.

„Bohužiaľ, sme cez leto nemohli vôbec uskutočniť niektoré plánované akcie, prípadne ďalšie sa uskutočnili len v obmedzenom režime. Vo väčšej miere chýbali aj zahraniční turisti, najmä z Poľska a Českej republiky, ktorí tradične tvoria v letných mesiacoch asi 30 percent zo všetkých návštevníkov,“ priblížil Kovačic.

Na druhej strane múzeum zaznamenalo vyššiu mieru domácich klientov. Podľa riaditeľa to spôsobilo pravdepodobne rozhodnutie ľudí stráviť dovolenku na Slovensku a využívať domácu ponuku cestovného ruchu.

„Zvýšenú návštevnosť našich expozícií oproti minulým rokom spôsobila tiež naša väčšia orientácia na mediálnu propagáciu našich aktivít, a to najmä prostredníctvom sociálnych sietí,“ zdôraznil.

Riaditeľ Liptovského múzea verí, že budúci rok budú môcť v podstatne väčšej miere využiť tvorivý potenciál zamestnancov múzea. Chcú sa opäť orientovať aj na aktivity zamerané najmä na rodiny s deťmi.

debata chyba
Viac na túto tému: #Liptov
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy